21. 6. 2013

Zemětřes - Itálie

Dnes se doslova roztrhl pytel s otřesy v severní části Itálie. Nejsilnější otřes měl 5,3 stupně a vyžádal si lidský život a zranění. Byly hlášeny i škody na majetku jako zřícená věž kostela a ochromena byla doprava. Podle grafů drtivá většina všech otřesů během 24 hodin na celé Zemi byla v Evropě a značná část z nich právě zde - v střední a severní Itálii.
Evropa se otřásá, transformátory hoří a Slunce griluje nebo jsou potopy.

"No ano, samo sebou, eroplány a ... Tenkrát, když král poslal druhýmu králi posla aby mu vyřídil, že je vůl - no to trvalo. Ale dneska to máte e ... e ... e ... e ... e ... no to ví dřív než to řeknou. ... Ovšem pravda je, že dneska nejsou tak hákliví. To je pravda. ... Ono rozumíte - tenkrát ten klaun měl své poslání společenské. Když tenkrát ten král vládl národu obklopen kamarelou, odloučen od toho národa, chtěl vědět pravdu. A kdo mu tu pravdu měl říct ? Když rádio nebylo, noviny nebyly, kdo mu měl říct pravdu ? No tak poslali klauna. Klaun mu tu pravdu řek, král ho za to nakop - protože za pravdu se dycky platí kopancem, to je mezinárodně uznávaná valuta - král věděl, co vědět měl, klaun dostal co mu patřilo a jelo se dále močálem černým kolem bílých skal. 
Takže to klaunství tehdy byla ... no dá se snad říct, že to byla vlastně určitá instituce.
Instituce kulturně politická.
Ovšem tedy instituce, řekl bych já, typicky středověká.
No já bych na tom slově středověk tolik neóulpěl. Co to je středověk ?
..."
ze hry V+W Balada z hadrů

Jak je vidno, Evropa není až tak starý kontinent, jak se jevil dříve

Evropa "v pohybu"

Tady se to semlelo

Tak tu je máme k 20:45 (ale ještě přibývají další)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick).
Názory v diskuzi se nemusí shodovat s názory redakce blogu.