5. 7. 2024

Koluje po internetu...

 
 
Nejprestižnější manažerská vzdělávací instituce světa vyhlásila Českou republiku za zemi řízenou v letech 2023-24 nejhorší vládou na celém světě.

Minulý týden uplynul rok, co profesor Fiala vyhlásil svůj ambiciózní program “Restart Česka”, ve kterém slíbil, jak českou ekonomiku rychle zmodernizuje a pozvedne na světovou úroveň.

U příležitosti ročního výročí vyhlášení tohoto svého plánu dokonce Fiala nelenil, a zorganizoval tiskovou konferenci, a na ní přítomným novinářům tloukl hodinu klíny do hlavy, jakých skvělých úspěchů už bylo pod jeho velením dosaženo.

Jen pár set kilometrů od Fialovy Prahy ve švýcarském městě Lausanne tou dobou zorganizoval tiskovou konferenci i nejlepší vzdělávací ústav celého světa, (IMD), ve kterém se o studijní místa rvou ti nejlepší manažeři a bankéři. IMD na konferenci vyhlásil výsledky své každoroční analýzy o konkurenceschopnosti jednotlivých zemí. A českého profesora Fialu za jeho údajné skvělé úspěchy, kterými se v Praze chlubil, ani trochu nechválili. Ba naopak.

Zpráva IMD suše konstatovala, že za rok 2023 se Česká republika propadla o dalších 11 pozic v celosvětovém řebříčku, který měří konkurenceschopnost, digitalizaci, efektivitu státní zprávy a rozvoj moderní ekonomiky.

Fiala dokonce v žebříčku neměl žádnou konkurenci. Ani jednomu dalšímu předsedovi vlády na celém světě se v roce 2023 nepodařilo tak razantním způsobem rozvrátit svou zemi jako Fialovi. Jeho výkonnosti ( -11 ) se přiblížila pouze současná peruánská diktátorka Dina ( -8 ).

Poslední zpráva OECD přitom nenechává na Fialovi niť suchou. Podle ní, jsou do ČR dováženi pouze nekvalifikovaní imigranti, kteří nedokáží přinést ČR ekonomický zisk. Školství stagnuje a není schopno produkovat moderně a hlavně technicky vzdělané zaměstnance, kteří by byli schopni nastartovat moderní ekonomiku. Strukturálně zastaralá ekonomika váže všechny dostupné pracovní síly, které jsou nuceny pracovat za mrzkou mzdu.

Děti se díky vládní asociální bytové politice nemají kde rodit, a nejsou pro ně ani místa ani v mateřských školách, když už náhodou přijdou na svět. Ženy mají nízké mzdy a protože se nemá kdo starat o jejich děti nemohou včas nastoupit do práce. Neexistuje jakékoli ucelená a promyšlená rekvalifikace zaměstnanců na moderní profese a dovednosti.

Obdobně OECD kritizuje i Peru. Jenže nízké peruánské mzdy a životní náklady, přírodní bohatství a davy mladých lidí umožňují Peru zahájit nejdříve přechod na ekonomiku levných montoven, jako tomu bylo v ČR před 30 lety, a teprve na základě zvýšených zisků, přejít k budování moderní ekonomiky.

ČR je naopak v postavení, že montovny už ekonomice nijak neprospívají, a naopak jí dusí spotřebou kvant nekvalifikovaných imigrantů, kteří vysávají z trhu nedostatkové byty, ždímají veškerou státní infrastrukturu, spotřebovávají nedostatkovou energii, a potřebují kvanta úředníků a policistů ke svému řízení.

Fiala je tak právem IMD vyhodnocen jako největší světový státní rozvraceč let 2023/24.

zdroj

10 komentářů:

  1. Moji mili, to neni jen kolujici text po internetu, ale ma sveho autora a bylo by dobre jej uvest i se zdrojovym webem.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bezejmenný,
      omlouváme se. Vždy zdroj uvádíme. Tentokrát byl nechtěně vynechán.

      Vymazat
    2. Omlouvam se za toho anonyma, take mi to nejak ulitlo. Nebyla to ani tak kritika, spis mi to bylo lito kvuli tomu Gargamelovi, mam ho rad, stejne tak jako vas s. Hezky den ;)

      Vymazat
  2. Smutná pravda.
    A to máme před sebou ještě rok takové vlády. Mimo jiné to ukazuje, že ne každý vzdělaný a/nebo bohatý má potřebné schopnosti k řízení společnosti a penězi je nenahradí.
    Albi

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Rok?
      Existuje cosi, co se nazývá předčasné volby (jak současné události ve světě ukazují) :-)

      Vymazat
    2. Dnešní vzdělání se proměnilo a důležité jsou papíry na "něco", ale ne vědomosti. A u nás to podle mne začalo s rokem 1985, kdy jsem viděl osobně větší zájem o politiku než o studium mezi studenty, což vyvrcholilo r.1989.
      Ale chybou je celý systém, tzv. "bolongský", který je již dlouho uznáván jako mustr. Na rozdíl např. od toho, co pomáhalo dělat Anglii velmocí, jestli v dobrém nebo ne, to je druhá věc, že totiž především v technických vědách a inženýři se vybírali na základě toho, co předvedli jako mladíci v praxi a jak přistupovali k řešení problémů v té praxi a teprve poté se jim navrhovalo studium na vysokých školách. Ford, ač byl takový jaký byl, přijímal lidi podle toho jaké měli myšlení a jak řešili problémy. Takže "inženýrem" se u něho stávali ti, co měli myšlení inženýra, jako v Anglii, a ne papíroví absoloventi.
      Dnes navíc chce každý mít takové papíry, které mu zajistí co nejpohodlnější život a vůbec je nezajímá řešit velké výzvy.
      Elitní vzdělávání se proměnilo na ne získávání v první řadě vědomostí a znalostí, ale na získávání známostí a kontaktů, které se jim mohou hodit v budoucnu. A tady je degradace vidět již delší dobu, protože proč by se vlastně měli snažit o něco, když většinou mají život nalinkovaný dopředu?
      Takže doba na změnu systému výuky nazrála již dávno, ale kdo ji bude provádět dnes, třeba u nás? Když chce ministr zavádět to samé genderové a jiné šílenství do všech typů škol?
      K řtomu musí dojít ke změně politického systému. A nebo obrovskému odporu rodičů, ale ti prozatím téměř vždy selhali, nakonec ustupovali výhružkám, kvůli známkám a prospěchu svých ratolestí.
      TRakžře absolovanti ani nemoihou mít vlastnosti vůdců. Ostatně až bude dokončen cyklus Vyznání bývalé anglofilky, bude i tohle také o něco jasnější, co a proč se tak děje.
      Ale jakmile by byla zavedena doživotní odpovědnost všech politiků za výsledky jejich politické innosti, nejen že rázně klesne počet vyžírků, ale nakonec se objeví skuteční rození vůdci, jejichž jednou z důležitých vlastností je odpovědnost.
      Bedřich

      Vymazat
    3. Spomenul som si, že v rokoch 1983 - 87 som ako spravodajský náčelník 62.motostreleckého pluku v Prachaticiach vykonával 3-5 dní v mesiaci spolu s hliadkou "základákov" prieskum štátnej hranice nedaleko hraničného prechodu Strážný - Philippsreut. Stanovište sme mali v lese oproti výbežku Schnellenzipf s penzionom Runenhof (ktorý tam stojí a funguje dodnes), blízko ktorého mali pozorovacie stanovište hliadky nemeckej BGP, BGS a Zoll a 2. americký lop. Ja som bol "ubytovaný" v štábáku (skriňová PV3S) a hliadka vedľa v stane. K hranici sme to vzdušnou čiarou mali necelých 500 m. Tak sme to využívali a počúvali Slobodnú Europu. Utkvel mi jeden rozhovor z roku 1986, kde spovedali prebehlíka z CSSR, ktorý u nás vyštudoval strednú školu a začal vysokú a doštudoval na západe 2 VS v Nemecku a tuším aj v Amerike. Už si nepamätám, koľko z toho študoval v Nemecku a koľko v USA. V pamäti mi utkvela hlavne jeho odpoved, ked sa ho pýtali na úroveň vzdelávania a školstva na západe a v CSSR. Chlapík odpovedal, že úroveň vzdelávania a školstva je v CSSR o 200, až 250 % na vyššej úrovni, než na západe. Bol som veľmi prekvapený, že túto informáciu pustili do éteru, ale bolo to živé vysielanie a asi sa predtým zabudli "zosynchronizovať. :o)

      Vymazat
  3. Stary kresleny vtip, plati stale. Vnuk stoji u kresla dedecka, co cte noviny a povida: Chtel bych se zivit organizovanym zlocinem. Deda povida: Vezmi vladu. Nikdy nejdou sedet..

    OdpovědětVymazat
  4. ad MichalB v 9:45
    To existují, ale tahle vláda se pomocí Fialových chlácholivých lží nejspíeš udrží až do konce svého mandátu. A dej Bůh (jako že jsem ateistka z přesvědčení), aby to byla opravdu její konečná. :-)
    Albi

    OdpovědětVymazat
  5. Jen pro info. Nyní, v roce 2024, jsme v tom žebříčku na 29. místě, v roce 2021 jsme byli na 36. místě. Sice máme meziroční propad, ale v horizontu tří let máme růst. Na druhou stranu podle stejného žebříčku se naše ekonomika od roku 2020 propadla o téměř 20 pozic.

    OdpovědětVymazat

Podmínky pro publikování komentářů