Raketová smršť, která se snesla na Kyjev tento týden.
Co nám naši "strážci pravdy" nesdělí. Jak to, že naše media mlčí?
Kromě zničení velké části západní munice a zbraní připravovaných na frontu, vyřadily rakety Kinžal a Kalibr také významnou část protiletecké obrany hlavního města. Včetně celé divize nedávno dodaného amerického supermoderního protileteckého sytému Patriot v hodnotě přes miliardu dolarů.
To je pro Kyjev a jeho protektory zdrcující rána. Nejenže tak byla zásadním způsobem oslabena protiletecká obrana Kyjeva. Ukázalo se však, že proti Kinžalu jsou západní obranné systémy bezmocné. Kyjev zprvu tvrdil samozřejmě opak – ale už samozřejmě nevysvětluje, proč šokovaní Američané začali zničení své chlouby „vyšetřovat“.
Obrovským problémem pro Kyjev se stal minulý týden rovněž útok na obří muniční sklad ve městě Chmelnickyj v hlubokém týlu, kde se soustřeďuje většina dodávek západních zbraní a munice, které přes Slovensko a Polsko, míří na Ukrajinu. Hlavní železniční uzel mezi Lvovem a Ternopilem byl zasažen několika přesnými střelami Kinžal a Kalibr. Následný výbuch obřího komplexu připravil Kyjev o drahocenné zbraně a munici – včetně britských střel s ochuzeným uranem.
Černý den ležel mezi vesnicemi Gruzevica a Malaševci nedaleko Chmelnického. Při detonaci munice bylo doslova vymazáno z povrchu zemského 20 hangárů s uskladněnými zbraněmi. Zatím se následky stále odstraňují.
40 kilometrů severněji se nachází vojenské letiště Starokonstantinovo, kde sídlí 7. brigáda kyjevského taktického letectva. Na základně bylo uskladněno značné množství leteckých raket a bomb. Podle jedné verze bylo týden před úderem do skladu dodáno asi 75 amerických raket AGM-88 HARM, které se plánovaly přesunout k 7. brigádě taktického letectva na letišti Starokonstantinovo.
Kromě toho bylo do skladu zřejmě přivezeno i několik tisíc neřízených raket „Zuni“, které měly nahradit rakety sovětského typu S-13 a S-25. Každá z těchto raket je naplněna 10 až 15 kg výbušnin (o hmotnosti hlavice 22 kg). Uskladnění nejméně 500-1000 raket tohoto typu ve skladu, jakož i současné skladování raket AGM-88 HARM pravděpodobně znamenaly skutečnou katastrofu.
Soudě podle toho, že výbuch zničil nejen pozemní konstrukce, ale byly zasypány i betonové skladovací prostory, takový efekt mohla vyvolat současná detonace několika tisíců 155 mm dělostřeleckých granátů NATO, které obsahují vysoce aktivní výbušninu „kompozici B“ (anglicky „Comp B“) ze směsi TNT a hexagenu a hliníkového prášku a oxidu dusnatého.
Ochuzený uran: Danajský dar Britů
Tyto náboje se mohly dostat do skladů v Chmelnickém po železnici vedoucí do Ternopilu, Lvova a Polska. Prostory obřího skladu raketových zbraní a munice se využívaly jako překládková základna, kterou zničili jedinou přesně řízenou raketou s vysoce účinnou hlavicí právě v době nahromadění tisíců tun západních dodávek.
Soudě podle intenzity, s jakou nyní Rusko ničí jednu z hlavních logistických tepen pro „zbraňovod“ z území Evropy, budou ukrajinské jednotky brzy čelit nedostatku munice – od leteckých raket po dělostřeleckou munici, bez níž je podpora pozemních jednotek v zásadě nemožná. Berouce v úvahu skutečnost, že zásoby sovětských zbraní ze skladů na Ukrajině jsou téměř vyčerpány, při zachování účinných úderů proti logistickým centrům západních zbraní bude ukrajinská armáda brzy čelit „muničnímu vyhladovění.
Ale co víc: Je velmi pravděpodobné, že ve skladu v Chmelnickém se nacházely také Brity dodané střely s ochuzeným uranem. Ruský jaderný odborník Alexej Anpilogov se domnívá, že po výbuchu obřího muničáku, mohlo dojít k zásadnímu kontaminování této oblasti západní Ukrajiny jaderným spadem. „Oblast kontaminované zóny po detonaci granátů s ochuzeným uranem v Chmelnickém je srovnatelná s Černobylem. Nesprávné skladování projektilů s ochuzeným uranem ve skladech v Chmelnickém mohlo požár zesílit a následky ještě zhoršit. Nyní je nutné sledovat rozsah zamoření,“ uvedl odborník na jadernou problematiku v ruském deníku Vzglad.
Podle údajů ukrajinské monitorovací služby se radiační pozadí v Chmelnickém regionu od dopadu skutečně silně zvýšilo. „Na základě tohoto scénáře by hlavním důsledkem mohla být kontaminace rozsáhlých přilehlých území. Prach vznikající při spalování stoupá do atmosféry a šíří se. Proto bych nyní doporučil civilnímu obyvatelstvu, aby uzavřelo dveře a okna a provedlo ve svých domovech takzvané mokré čištění. V oblasti lze nyní očekávat nárůst onkologických onemocnění, problémů s plodností a tak dále,“ varuje Anpilogov.
Ale je tu ještě jeden podstatný moment: Při spalování se prach dostává do vrstvy kupovitých mraků, kde se může dlouho zdržovat a spolu se srážkami padat k zemi. „Je možné, že by mohly být postiženy blízké regiony západní Ukrajiny, ale možná i Polsko a Rumunsko. Pokud jde o rozsah požáru, lze jej velikostí přirovnat k požáru v jaderné elektrárně v Černobylu. Byl velmi intenzivní a zasáhl velké množství hořlavých látek. Oblast kontaminované zóny tedy může být srovnatelná s černobylskou,“ uvedl expert.
Odpovědnost za následky leží na ukrajinských úřadech a těch, kteří jim dodali zbraně s ochuzeným uranem. Zdá se tedy, že první výsledky západního hazardu se již dostavují, a mohly by se snadno jako bumerang vrátit už nejen kyjevské juntě a jejím západním protektorům, ale i zemím, jako je ČR.
Přituhuje...
Posuďte každý sám.
Anonym
Předposlední věta ,kterou tvoří jedno sloveso, je doslova prorocká. Lze jen dodat, že ještě určitý čas přituhovat bude.
OdpovědětVymazatLojza od pece
Velke souzeni postupuje. Sledujte na youtube svetove pocasi. Rusky informator.
OdpovědětVymazatHádejte, proč u nás roste tolik hub, a samý praváci. Ukroušům se vypařila munice s ochuzeným uranem. Spasíba dědu za svabodu.
OdpovědětVymazat