31. 5. 2013

Svět je naruby - potvrzení

Jelikož vás podle návštěvnosti zaujal převzatý článek o používání včely vraždících pesticidů, nemohu nezveřejnit volné pokračování, které prostě nemá obdoby. Moje podezření, že nejde primárně o byznys se potvrzuje. Toto je dalším z předem promyšlených tahů vedoucí již ke zcela zřejmým záměrům.Ministerstvo zemědělství v USA ilegálně zabralo soukromě vlastněné včely odolné proti jedu v GMO

Světové uznávaný přírodovědec Terrence Ingram, který kdysi zachránil orla bělohlavého ze seznamu ohrožených druhů, nedávno narazil na ministerstvo zemědělství v Illinois, které zabralo jeho soukromě vlastněné včely. Toto ministerstvo mu zabralo včely, které byly odolné vůči pesticidům v GMO a zabilo zbývající zdravé královny v jeho úlech. Ingram zkoumal účinky Roundupu, herbicidu v nejlépe prodávaných frankensteinovských potravinách od Monsanta, které mají tyto plodiny učinit odolnější vůči škůdcům. Sám Roundup vykazuje dlouhý seznam negativních účinků, u tohoto produktu bylo rovněž prokázáno, že zabíjí lidské ledvinové buňky. Mnohé z těch škodlivých účinků Roundupu vytváří aktivní glykofosfátová složka.
Ingram pěstuje svoje včely už 58 let a zkoumá účinky Roundupu na včely déle než 15 let. „Zničili 15 let mého výzkumu,“ řekl Prairie Advocate, když mluvil o tom, jak mu ukradli většinu jeho chovu. Lze se domnívat, že tyto výsledky jeho výzkumů nejspíš nebyly nadšenou zprávou o přínosech pesticidů z GMO.
Ministerstvo zemědělství údajně zabralo Ingramovy včely, protože byly napadeny nemocí známou jako mor včelího plodu. Ingram však řekl, že by mohl dokázat, že to prostě není pravda, a měl v úmyslu to provést při dubnovém slyšení. Bohužel, jeho včely mu zabrali v březnu a jsou ztraceny.

„Během rutinní inspekce kolonií ve vašich úlech … inspektorů Susan Kivikko a Eleanor Balson 23. října 2011 bylo zjištěno bakteriální onemocnění ‚mor včelího plodu‘ u velkého množství kolonií umístěných kolem vašeho domu… Přítomnost tohoto onemocnění v některé z vašich kolonií byla potvrzena testovacími výsledky z USDA Bee Research Laboratory v Betsville v Marylandu, které analyzovala vzorky sebrané z vašich včelínů…“
Monsanto nebude čelit žádným žalobám, v žádném státě Ameriky, zvláště když ztrácí půdu pod nohama v zemích jako Maďarsko. S tím, jak se každý den hromadí vědecké důkazy proti jejich škodlivým semenům, tak by potřebovali zničit i další výzkumy, které dokazují, dlouhodobé negativní účinky jejich GMO plodin. Ingramovy včely byly ‚přezkoumány‘ bez jeho přítomnosti a bez soudního příkazu. Spolu s tím, jak jsou vládními nařízeními čím dál více potlačovány naše svobody, proč společnostem jako Dow a Monsanto poskytují volnou ruku?


zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2197-ministerstvo-zemedelstvi-illinois-ilegalne-zabralo-soukrome-vlastnene-vcely-odolne-proti-jedu-v-gmo

aktualizace:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2211-monsanto-najalo-nechvalne-znamou-firmu-blackwater-aby-sledovala-aktivisty

2 komentáře:

 1. Tak to tu nahlas předčítám zkušenému vzdělanému člověku a následně zazní otázka "A proč mu ty včely jako zabili?"
  Svět je někde úplně jinde, než bychom si přáli a než si optimisticky myslíme.
  rabi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rabi:
   jakýkoliv pokus o vysvětlení by byl kontraproduktivní. Nejlépe je danému člověku postupně předkládat další a další informace bez vysvětlení. Bude-li ho to opravdu zajímat, sám se k vysvětlení časem dopracuje. Jen takový postup, kdy si názor člověk vytvoří, namísto aby mu byl implantován (současný problém lidstva), může posouvat dopředu.

   Vymazat

Moderovaná diskuze. Po schválení budou zveřejněny pouze podepsané komentáře.