Globální oteplování?
Nedejte se vysmát. Jsem sice jen skoro obyčejná česká veverka, ale řeknu vám jedno tajemství. V zimě bude zatraceně neteplo. Já to vím, proto se zatučňuji vším, co mi přijde do pracky. Teď to zrovna bylo uzené kuřecí stehýnko. Ještě začistím poslední kostičku a jdu chrnět.
Měli byste taky.
No konečně nějaké pokračování o Pižlovi či Pižlínovi. Chybělo mi to :-)
OdpovědětVymazatHonza
Ale vždyť Země se skutečně otepluje, ne? Pouze to není katastrofa, jak to líčí globalisté. Před relativně nedávnem skončila malá doba ledová a nyní jsme ve stádiu oteplování.
OdpovědětVymazatJá to vidím tak, že někde zrovna prší (až moc), jinde je sucho (až moc).
OdpovědětVymazatTotéž v bleděmodrém s teplem / zimou.
Každý z klimatických odborníků může politikům kdykoliv dodat to, co zrovna potřebují a taky to dělají.
Jenže "větru a dešti" stejně místo nich bude jako vždycky poroučet příroda.
Leda by politici ještě mohli zkusit vyhlásit sankce. S jejich účinností mají přece své dobré zkušenosti, :-)))))
Albi
Bude zima bude mráz, kam sa v kraťasoch v krtíši kam schováš
OdpovědětVymazatMáš recht. Mafík zavretý, Sahib zavretý...
VymazatChlapeczDediny
V článku je zřejmě chyba. Dle mých informací se nejedná o typicky českou veverku, která je zrzavá, ale o hnědý, zavlečený druh, tuším ze severní Ameriky.
OdpovědětVymazatZaprvé - koukněte se na štítek článku.
VymazatZadruhé - vaše informace jsou mylné. Naše veverka (tedy veverka obecná) má zbarvení srsti velmi variabilní, od sytě rezavé, přes kaštanově hnědou, tmavší hnědou až téměř černou s možnými šedavými odstíny.
Naše veverka obecná bývá běžně zaměňována s čikarím červeným nebo s veverkou popelavou, které obě žijí převážně ve vámi zmiňované Severní Americe a západní Evropě (především Britské ostrovy).
V Čechách zbarvení velmi záleží na lokaci....
VymazatJak píší vědátoři: "V listnatých lesích a městských parcích s malým podílem jehličnatých stromů převládají rudohnědé typy, v jehličnatých lesích vyšších poloh nalezneme téměř výlučně veverky zbarvené černohnědě anebo tmavohnědě. Toto zbarvení vzniklo přizpůsobením se okolnímu prostředí, ve kterém veverky žijí: v tmavých jehličnatých lesích jsou tmavohnědé veverky ve dne daleko méně nápadné než veverky rudohnědé a naopak. Zdá se, že zbarvení veverek souvisí také s podnebím. Rudé a rudohnědé veverky se vyskytují převážné v teplejším a sušším prostředí, zatímco černohnědé veverky nalezneme v prostředí chladnějším a vlhčím. Převládající zbarvení tedy není dáno pouze ochrannou funkcí."
Ale často vídám po toulkách i skupinky od černé přes hnědou a rudou po světle zrzavou na jednom místě.
Neřešili jsme tu už, že to je ta Pižla? :-)
Energie zlevňují, dřevo taky, loňský humbuk relativně zanikl. Důležité je, že se z Němec díky tomu zbavili několikero tun krystalický panelů, a tedy za levno vyměnili za amorfní, co k něčemu jsou na rozdíl od krystalu. U nás jsou všichni spokojení, že si za levno koupili krystal eko šrot z Němec i s dotací EU(Němec), páč nikdo netuší, že to, co má na střechách, je sundáno a vyleštěno z Němec.
Tak proč by konečně nemohla dorazit tuhá zimina? Jsme přeci na chrnění zadotováni kotlíkovými dotacemi :-)
nenimito
Nenimito,
VymazatTen grázlík na fotce není Pižla, nýbrž Pižlín :-)
Jinak jestli dřevo zlevňuje, to fakt nevím. U nás je vyhnilej broukovej smrk stále za nějakých 1300,-, což je dle mých měřítek brutal cena, když ještě nedávno se dalo sehnat i za 250,-. A energie? Asi jsem z jiné planety, protože elektróni jsou u nás stále za stejnej hnus beze změny.
Michale,
Vymazatpsal jsem trochu se sarkasmem;-)
Při pohledu na velkoceny to vypadá jinak, než za co to kdo prodá uživateli...
https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/1kwh-czk-1-rok
https://www.kurzy.cz/komodity/drevo/
Ono to tak nějak podobně je skoro se vším. Všude hlásí poklesy ceny, které v reálu nikde pro normální lidi nespadly...
nenimito