![]() |
John F. Kennedy s manželkou Jacqueline několik minut před atentátem. |
Tak a je to tady. V americkém tisku se objevily první výňatky z odtajněných dokumentů týkajících se atentátu na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho (JFK) 22. listopadu 1963 ve městě Dallas.
Kdo chce, může se seznámit s celým gigantickým objemem těchto informací, vystaveným na internetových stránkách Státního archivu USA. Utřídit tyto dokumenty je práce týmu odborníků na několik měsíců - jedná se o přibližně 80.000 stran dokumentů. Někteří redaktoři amerických publikací však byli dostatečně rychlí, aby nabídli své recenze spisů, které je zaujaly. To je teprve začátek velkého množství práce na roztřídění hor dokumentů.
Věříme, že tento druh informací začne ve vlnách zaplavovat stránky tisku, a budeme se snažit tyto publikace sledovat, především v pro-trumpovských publikacích. Ty již začaly přinášet skutečné informace od prvního dne, zatímco protitrumpovské publikace zveřejňují svá negativní hodnocení zveřejněných archivů - nepíší o obsahu spisů, ale vyjadřují negativní reakci na samotný fakt, že byla odhalena dlouholetá tajemství. Například The New York Times se již vyznamenal tím, že věnoval tucet stran textu názorům lidí, kteří Trumpa zjevně nemají rádi. Čtenáři očekávali fakta, ale dostali soubor emocí.
Obraťme se tedy například k listu The New York Post, jehož dopisovatelé byli nejprve zařazeni tiskovým oddělením Bílého domu do prezidentského fondu za podporu Trumpa ve volbách. A tady je to, co už tento list zveřejnil v článku „Co zatím odhalily spisy o atentátu na JFK - včetně zjevné sondy KGB ve věci Lee Harveyho Oswalda“.
Dlouho očekávané zveřejnění desítek tisíc spisů o atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho vyvolalo zoufalé pátrání po nových stopách v šokujícím 62 let starém zločinu. Gerald Posner, autor bestselleru „Case Closed: Lee Harvey Oswald and the Assassination of John F. Kennedy“ z roku 1993, řekl v telefonickém rozhovoru deníku The New York Post, že „prošel asi 22.000 stran“ nově zveřejněných spisů - ale senzační důkazy zatím neviděl. „Zatím jsem neviděl nic, co by bylo skutečnou novinkou, ale to neznamená, že žádné nejsou,“ řekl Posner.
Dokumenty nicméně poskytují některé zajímavé podrobnosti týkající se tragických událostí z 22. listopadu 1963, přičemž jeden dokument naznačuje, že se na nich podílela „malá klika v CIA“, a také poukazuje na vyšetřování, které se zabývalo tím, zda byl vrahem Lee Harveyho Oswalda tajný ruský agent.
Tak memorandu z června 1967 podrobně popisuje, jak bývalý zpravodajský důstojník americké armády Gary Underhill „velmi rozrušený“ den po zastřelení JFK uprchl z Washingtonu a řekl svému příteli, že za atentátem stojí „malá klika v CIA“: „Den po atentátu Underhill spěšně opustil Washington. Pozdě v noci se objevil v domě svého přítele v New Jersey. Byl velmi rozrušený. Přiznal, že za atentátem stojí malá klika v CIA, a obával se o svůj život a řekl, že bude muset pravděpodobně opustit zemi,“ píše se v dokumentu. „O necelých šest měsíců později byl Underhill nalezen zastřelený ve svém bytě ve Washingtonu. Policie rozhodla, že šlo o sebevraždu.“
Underhill, absolvent Harvardu a bývalý kapitán americké armády, který za druhé světové války pracoval jako novinář a zpravodajský důstojník, měl údajně „dobré vztahy“ s mnoha vrcholnými představiteli Pentagonu a „blízké vztahy s řadou vysokých úředníků CIA“.
Underhillovi přátelé tvrdí, že byl střízlivý, ale silně otřesený. Říkají, že atentát na Kennedyho přičítal CIA, která provozovala výnosný obchod se zbraněmi, drogami a dalším kontrabandem.
Dokument zpochybňuje Underhillovu sebevraždu, protože byl nalezen se střelnou ranou za levým uchem, ale Asher Brines, přítel, který našel jeho tělo, řekl: „Underhill byl pravák“.“
V dalším dokumentu, dálnopisné zprávě americké rozvědky z 20. listopadu 1991, se uvádí, že důstojník KGB známý jako „Nikonov“ nebo „Slava“ zkoumal, zda byl Oswald „agentem KGB“: „Nikonov si je jistý, že Oswald nikdy nebyl agentem řízeným KGB,“ uvádí se v dokumentu. Nikonov „pochybuje, že by Oswalda mohl někdo kontrolovat, ale poznamenal, že KGB ho pečlivě a nepřetržitě sledovala, když byl v SSSR“, kde Oswald žil v letech 1959 - 1962. Spis také uvádí, že „Oswald byl špatný střelec, když se během pobytu v SSSR pokoušel střílet na terče“.
Původní vyšetřování vedené předsedou Nejvyššího soudu Earlem Warrenem bezprostředně po atentátu na Kennedyho dospělo k závěru, že „Oswald jednal sám, když Kennedyho zastřelil výkonnou puškou ze šestého patra texaského skladu knih s výhledem na náměstí Dealey Plaza, když pod ním projížděla prezidentova kolona“.
Názor, že Kennedy byl zabit v důsledku širšího spiknutí, podle Posnera posílil poté, co byl Oswald sám zastřelen dva dny po Kennedyho atentátu. Zabil ho majitel dallaského nočního klubu Jack Ruby, který „vypadal jako mafián“. Příznivci konspiračních teorií upozorňovali na Rubyho možné vazby na členy mafie prostřednictvím jeho klubů - někteří naznačovali, že jednal jako nájemný vrah, aby splatil dluh nebo umlčel Oswalda.
Ruby zase tvrdil, že Oswalda zabil impulzivně kvůli silné touze „pomstít Kennedyho“ a také proto, aby „ušetřil bývalou první dámu Jacqueline Kennedyovou traumatu z návratu do Dallasu, kde měla svědčit u Oswaldova soudu“ (sic?!). To druhé se zdá být lež....
Další dokumenty odhalují podrobnosti o fungování amerických zpravodajských služeb v období studené války, včetně přísně tajné kampaně nazvané Operace Mangusta, jejímž cílem byla destabilizace komunistické vlády na Kubě na počátku 60. let.
Další memorandum odhalilo, že CIA rozmístila v zahraničí 1.500 agentů, kteří se vydávali za zaměstnance ministerstva zahraničí, včetně 128 agentů na americkém velvyslanectví v Paříži. Poradce prezidenta Kennedyho Arthur Schlesinger Jr. varoval, že tato praxe může podkopat roli ministerstva zahraničí v zahraniční politice. A sám John F. Kennedy plánoval „zničit nekontrolovanou moc CIA“. Schlesingerovy poznámky podrobně popisovaly, že Kennedy považoval CIA za „stát ve státě“ - tedy nezávislou organizaci působící mimo kontrolu prezidenta.
Jiný dokument obsahoval podrobnosti o zapojení americké rozvědky do pokusů o svržení zahraničních vlád - mnohé z těchto podrobností sice pouze rozšiřují již známé americké plány na atentáty nebo státní převraty, odtajněné dokumenty však odstraňují poslední naivní přesvědčení, že CIA je „bílá a nadýchaná“ a stojí jen za „samými dobrými věcmi“. Dokumenty například podrobně popisují komunikaci z roku 1963 mezi kanceláří ředitele CIA a agenty na Kubě, kteří plánovali svržení vlády Fidela Castra, jenž se dostal k moci v roce 1959. „Vidíme mnoho informací týkajících se spiknutí s cílem zavraždit vůdce jiných zemí, jako je Castro na Kubě,“ řekl David Barrett, profesor politologie na Villanově univerzitě v Pensylvánii.
Další dokument CIA odhaluje podrobnosti o tajné operaci nazvané E4DEED, jejímž cílem bylo odstranění dominikánského prezidenta Rafaela Trujilla, a uvádí jména důstojníků CIA a dalších osob zapojených do spiknutí. Spojené státy přerušily diplomatické vztahy s Dominikánskou republikou v roce 1960 a Trujillo byl v květnu 1961 zavražděn ozbrojenci na dálnici, když jel v autě se šoférem do San Cristobalu na schůzku se svou milenkou. Trujillo, jak uvádí poznámka CIA, byl známý tím, že na tato tajná setkání nebral svou ochranku.....
...Nejzajímavější je, že po zveřejnění těchto prvních rozluštěných a zveřejněných informací z obrovského archivu spisů souvisejících s vyšetřováním atentátu na Kennedyho mlčí američtí politici, mlčí představitelé zpravodajských služeb, mlčí všichni. Pro nás v Rusku se příběh o efektní - na veřejnosti - vraždě amerického prezidenta, která je nyní v řadě amerických médií nazývána „popravou“, zdá být zajímavý, ale již vzdálený. A v Americe tato odhalení vyvolávají, jak se s oblibou říká, „šok a hrůzu“. Tichá panika dozrává mezi těmi politickými silami, které z jim známých důvodů již 60 let - 60 let! - 60 let zdržovaly, jak jen mohly, aby byly spisy JFK odtajněny.
A to Trump ještě nevynesl na světlo boží „případ z 11. září 2001“ a, jak si mnozí přejí, skutečné informace - železné (!) potvrzení - o amerických letech na Měsíc. Je to teprve začátek...
P.S. Materiály stále přicházejí. Zde je čerstvě odtajněný spis o tom, kde se po světě nacházely základny CIA.
autor: Sergej Filatov
Nove mlzeni. 'Cast CIA'. Allen Dulles, sef CIA o tom nevedel? Ha ha ha!
OdpovědětVymazatOswald byla pouze kryci figurka. Vrahem byl ridic auta CIA agent, ktery pres rameno strelil JFK do hlavy. Proto se vrhla jeho manzelka na zadni sedadlo.
Tohle se tedy bude dal zatajovat i pres otevreni dokumentu.
Americane u moci proste ani dnes nechteji pripustit atentat vlastnimi sluzbami narizeny seshora! Nanejvyse obvinuji z neho 'uzkou skupinou v CIA', ktera atentat organizovala. Mafian Ruby je zbavil domneleho atentatnika Oswalda, ktery mel vypovidat a cele obvineni by vyvratil pred soudem. Proto ho Ruby zastrelil pri eskorte z vezeni k soudu. Jak je mozne, ze tam Ruby byl a mohl strilet? To jsou USA...
Ruby byl nemocny rakovinou a lekari mu davali tak 3 nedele zivota. Penezi za vrazdu Rubyho chtel zabezpecit sve pozustale.
Lety na mesic, rizena demolice WTC cekaji stale na odhaleni skutecne pravdy. Pro vetsinu verejnosti na svete to bude sok.
OdpovědětVymazatChtel bych upozornit na fenomen, ktery si malokdo uvedomuje.
Jak je vubec mozne, ze se mohla pravda o atentatu na JFK od r. 1963 zatajovat a mohlo se bezostysne dosud lhat? Lhala i Warrenova komise, protoze ji ridil ve skutecnosti organizator atentatu A. Dulles. Protoze je mainstream, politici a vse centralne rizene, i to utajovani pravdy!
Sokem pro lidi bude i zatajovana historie sveta, uci se stale bludy ovlivnene krestanstvim a Vatikanem. Vse bylo jinak. Poslechnete si Prof. Stanka:
https://www.youtube.com/live/5iGpea5zfUQ
"Ruby" byla jeho přezdívka, jmenoval se Rubinstein.
OdpovědětVymazat