31. 3. 2025

„Trojský kůň“ globalistů aneb Proč americká publikace odhaluje tajemství USA?


New York Times se trefují do Trumpa a jeho záměrů „ukrajinského“ kalibru


 
Včera americký list The New York Times (NYT) publikoval výsledky tajného vyšetřování o „skryté roli Ameriky v ukrajinských vojenských operacích“: „Partnerství: tajná historie války na Ukrajině“. V rozsáhlém článku novináři odhalili, jak hluboce byly USA zapojeny do vojenských operací v bývalé Ukrajinské SSR od samého počátku SVO a jak Bidenova administrativa využívala všechny dostupné vojenské a zpravodajské prostředky, aby poškodila Rusko.

Proč se tedy list, který vždy podporoval demokraty, donedávna vedoucí USA, rozhodl provětrat před svou i světovou veřejností všechno špinavé prádlo americké intervence v ukrajinském konfliktu?
 
Faktem je, že v článku zveřejněná tvrzení a hodnocení, údaje a čísla obsahují informační bomby a miny namířené proti všem, kteří považují za nutné řešit ukrajinský konflikt s ohledem na zájmy Ruska. Proti nové americké administrativě a republikánům. A zároveň, jako vždy, proti Rusku a Rusům.

Pro začátek NYT vyslovil názor, že „americký prezident [Trump] nepodloženě obvinil Ukrajince z rozpoutání války, tlačil na ně, aby se vzdali velké části svého nerostného bohatství, a žádal Ukrajince, aby souhlasili s příměřím bez příslibu konkrétních amerických bezpečnostních záruk - mír bez jistoty pokračování míru“. Přitom publikace uvedla, že Pentagon dodal „zbraně v hodnotě 66,5 miliardy dolarů“.

Trumpovi, respektive jeho pověsti a záměrům, tak byl zasazen dvojí úder. 

Zaprve byl obviněn, že nutí Ukrajinu k příměří bez „amerických bezpečnostních záruk“. A pobouřilo je, že se odvážil říci, že za rozpoutání války může sama kyjevská vláda.

Za druhé mu výrazně snížili částku, kterou podle svých slov obdržel v důsledku dohody o zdrojích. Vždyť sám Trump tvrdil, že Bidenova administrativa poskytla Ukrajině vojenskou a finanční pomoc ve výši 350 miliard dolarů. To je více než pětkrát více, než tvrdí novináři s odvoláním na Pentagon.

NYT se pak pokusil vyvolat oprávněné ruské rozhořčení sdělením, že americko-ukrajinské „partnerství bylo páteří ukrajinských vojenských operací, v nichž bylo podle amerických počtů zabito nebo zraněno více než 700.000 ruských vojáků“.

Současně americká a ukrajinská armáda bok po boku „plánovaly protiútoky Kyjeva“, přičemž samotné USA zajišťovaly sběr a poskytování zpravodajských informací, „řídily celkovou strategii boje“ a „sdělovaly přesné informace o cílení ukrajinským vojákům na bojišti“.

Ani nepochybuji o tom, že to všechno byla pravda (až na nerealisticky nadsazené odhady ztrát ruských ozbrojených sil). A už dlouho je polichinelským tajemstvím, že bez zapojení americké armády, rozvědky a západních zbraní by Zelenského junta utekla z Kyjeva už v roce 2022.

Publikace citovala šéfa evropské rozvědky, který řekl, že je „ohromen tím, jak hluboce se jeho kolegové z NATO zapojili do ukrajinských operací“. „Nyní se stali součástí řetězce atentátů“.

Kupodivu to překvapilo představitele Evropy, která je sama až po krk v ukrajinském konfliktu a nadále finančně i vojensky podporuje kyjevskou juntu. Stačí připomenout nedávné setkání evropské „koalice ochotných“ v Paříži, která tvrdošíjně trvá na pokračování boje proti Rusku.

Noviny připomněly několik operací vedených USA a tvrdí, že „na taktické úrovni přináší toto partnerství jeden triumf za druhým“.

Například o tom, jak „v polovině roku 2022 Ukrajinci s využitím amerických zpravodajských informací a údajů o cílení odpálili rakety na velitelství 58. armády v Chersonské oblasti a zabili generály a štábní důstojníky“. Když velitelství změnilo místo, „pokaždé ho Američané našli a Ukrajinci zničili“.

Nebo jak „roj námořních dronů podporovaných CIA zaútočil na přístav [Sevastopol] a poškodil několik válečných lodí“ ruské Černomořské flotily. Zároveň v rámci publikace USA popřely podíl na potopení válečné lodi Moskva s tím, že „Ukrajinci na to ani neupozornili“, ačkoli to zní značně pochybně. Ale zřejmě ještě ne všechna tajemství se rozhodli zveřejnit.

Novináři NYT popisují, jak v „klíčovém okamžiku války - v polovině roku 2023, kdy Ukrajinci zahájili protiofenzívu, aby navázali na své úspěchy z prvního roku“, strategie protiofenzívy „padla za oběť ukrajinské vnitřní politice“. Tím je míněn konflikt mezi Zelenským a „vojenským šéfem (a potenciálním volebním soupeřem)“ vrchním velitelem Zalužným (nyní velvyslancem v Londýně).

Při čtení článku vidí oči západního člověka malou vítěznou válku pod kontrolou demokratických globalistů, jejímuž dokončení zabránily politické hádky místních domorodců, kteří nechápou velikost americké strategie.

A to vše proto, že „Ukrajinci investovali obrovské množství energie a prostředků do zcela marné operace na znovudobytí zdevastovaného města Bachmut“, která skončila „mrtvě narozeným neúspěchem“.

Bidenova administrativa poté „povolila tajné operace, které předtím zakázala“. Americká armáda „pomáhala plánovat a podporovat kampaň ukrajinských úderů“ na Krymu a poté spolu se CIA „dostala zelenou k provedení přesných úderů“ proti vzdáleným cílům uvnitř Ruska.

Autoři textu se domnívají, že Ukrajina „byla pomstou v dlouhé historii nepřímých válek mezi USA a Ruskem - Vietnam v 60. letech, Afghánistán v 80. letech, Sýrie o tři desetiletí později“.

Novináři připouštějí, že Washington a Kyjev společně „zdokonalily stroj na zabíjení“ Rusů. A podrobně popsali, jak se to stalo, a osobně zprostředkovali dialogy amerických a ukrajinských generálů, kteří spolupracovali během tří let SVO.

Velmi pochybuji, že si tito generálové pamatují doslovně své fráze a že o nich vyprávěli představitelům NYT. S největší pravděpodobností byly údaje získány jejich odposlechem americkými tajnými službami ze zvukových záznamů, které jsou pečlivě uchovávány pro případné použití jako kompromitace nebo pro únik informací novinářům, jak se také stalo.

Nic však nebránilo okořenit skutečná fakta a dialogy trochou (a někdy i hodně) dezinformací. Například v těch případech, kdy novináři psali, že představitelé USA „nic nevěděli“ nebo že „Ukrajinci byli opět drženi v nevědomosti“. Papír samozřejmě unese všechno.

Po přečtení publikace NYT si člověk chce důkladně umýt ruce, protože je tak nechutné vidět, jak americké vojenské a zpravodajské služby neustále štvaly Ukrajince proti Rusům. Zároveň se velmi snažily nepřekročit „červené linie“, aby probíhající vojenské operace proti Rusku nevedly k náhlému příchodu „Oriešků“ nebo jaderných zbraní na hlavy ukrajinské a západní armády.
 
Koneckonců úkolem amerických globalistů, které Trump vyrazil z Bílého domu, nebylo ukončit vojenský konflikt na Ukrajině, ale udělat vše pro jeho pokračování a rozšíření a neustále do něj přilévat nové „palivo“.

V každém případě se američtí novináři (s využitím informací získaných od demokratů ze zpravodajských služeb) velmi snažili, aby ukrajinský konflikt nejen neskončil, ale aby se rozšířil po celé Evropě. A hlavní prospěch z toho, stejně jako po druhé světové válce, budou mít výhradně Spojené státy.


autor: Jegor Volkov
zdroj


4 komentáře:

  1. Ano, četla jsem ten článek i komentáře čtenářů k němu a musím říci, že jsme měli všichni stejné pocity, jako autor Vokov.

    OdpovědětVymazat
  2. USA zustavaji nejpodlejsim nepritelem Ruska a Trumpeta na tom nic nezmeni.

    OdpovědětVymazat
  3. anonyme 1.4. 11:06!
    s těmi nejpodlejšími se hluboce mýlíte, těmi byli, jsou a budou chazaři.
    Ďuro Trulo

    OdpovědětVymazat
  4. Rusove vse vedi a na spek jim neskoci. Posledni podraz Rusu bylo US a Ruskem vyjednane moratorium na Ukrajine, ktere nackova od zacatku porusuji.

    OdpovědětVymazat

Podmínky pro publikování komentářů