3. 2. 2025

Čínský kříž a zánik Číny jako důsledek demografického fašismu






Nyní můžeme s jistotou konstatovat skutečnost, že obyvatelé Číny obdrželi svůj vlastní „čínský kříž“ - to je okamžik, kdy úmrtnost převyšuje porodnost a začíná stabilní proces vymírání. Rusko obdrželo svůj „ruský kříž“ mnohem dříve, již v polovině 90. let.

Depopulace současné Číny začala nejprve v roce 2022, tehdy se počet obyvatel snížil o 850 tisíc. Poté v roce 2023 minus 2,1 milionu a v roce 2024 - 1,4 milionu. Ve stejném období klesla úhrnná plodnost (TFR) z 1,2 na 1. V roce 2024 se počet obyvatel snížil o 1,2 milionu. Trvalý pokles počtu žen v plodném věku (15 - 49 let) začal v roce 2013: V roce 2012 - 373,1 milionu, v roce 2013 - 368,9 milionu, v roce 2024 - 316 milionů.

Čínský kříž (1, 2)

zelená - koeficient porodnosti, červená - koeficient úmrtnosti


Vymírání a čínský kříž jsou důsledkem vládní politiky snižování porodnosti, která je prováděna od poloviny 50. let 20. století (1, 2), přičemž v letech 1979 - 2015 měla antinatalitní strategie čínské vlády tak děsivé rysy, že jsem byl nucen ji nazvat „demografickým fašismem“ (politika „jedna rodina, jedno dítě“). Ve dvou publikacích ze srpna a prosince 2022 jsem ukázal, o jakou noční můru tehdy šlo, o něco později jsem to v knize značně rozvinul, ale tehdy jsem nezjistil důležitou skutečnost. Ukázalo se, že v první fázi (70. - 80. léta 20. století) se k rozsáhlému používání násilných opatření využívala i armáda a do oddílů kontroly rozmnožování patřili i vojáci.
 
„Vojenský personál asistoval zdravotníkům při provádění nucených potratů a sterilizací. Pokud se žena skrývala, mohli zadržet jejího manžela a vyhrožovat mu sterilizací, pokud se nepřestane skrývat. Jako trest pro narušitele plánovaných zařízení se kromě ukládání vysokých pokut, odepření lékařské péče, nevydání potravinového lístku dítěti vyskytovaly i případy demolice domů“, - říká O. V. Manuchina, kandidátka historických věd, docentka Nižegorodské státní univerzity.

Etapy populační politiky čínské vlády.

  • První: do poloviny 50. let 20. století. Nezasahování, tradiční společnost (RMS ≈ 6).
  • Druhá: 1954 - 1978. Měkký antinatalismus, vznik prvních programů snižování porodnosti, počátek modernizace společnosti a ekonomiky (snížení RMS z 6 na 2,7).
  • Třetí: 1979 - 2015. Radikální antinatalismus, demografický fašismus, represivní politika „jedna rodina - jedno dítě“, dokončení modernizace (pokles RMS z 2,7 na 1,7).
Pozn. V roce 1983 se OSN rozhodla ocenit úspěchy Číny při snižování porodnosti a šéfovi Státního výboru pro plánované rodičovství Qian Xinzhongovi byla udělena Populační cena OSN. Při předávání peněžní ceny a zlaté medaile Xinzhong řekl: „Míra porodnosti klesla z 26 na tisíc obyvatel v roce 1970 na 14,5 v roce 1982, což je důkazem pozoruhodných úspěchů Číny v oblasti kontroly populace... Musíme udělat vše pro to, aby do konce tohoto století počet obyvatel Číny nepřekročil 1,2 miliardy.“ Cíle bylo téměř dosaženo, počet obyvatel Číny v roce 2000 činil 1,263 miliardy.

  • Čtvrtý: rok 2016 - současnost. Natalismus v kontextu modernizace, liberalismu, nedostatku skutečných tradičních hodnot a velmi nízké porodnosti (SCR v roce 2016 byl 1,8, v roce 2024 - 1).

Od roku 2016 začaly čínské úřady realizovat natalitní programy a v roce 2021 zavedly politiku „Jedna rodina - tři děti“. Jak však vidíme, nepřinášejí a ani nemohou přinést výsledky, protože vše se děje v rámci liberálního paradigmatu (opatření na podporu porodnosti se nijak neliší od toho, co se dělá v Rusku). Nejprve Číňané fašistickými metodami zamířili k zániku, a nyní doufají, že se z počátku epochy vymírání dostanou opět pomocí liberálního nástroje - což vypadá dost hloupě a marně. Hlavní antinatalitní faktory se rozrostly a pronikly do systému tak hluboko, že za stávajícího uspořádání věcí není možné zvýšit porodnost v průměru alespoň na 1,5 dítěte na ženu.

Podle oficiálních údajů dosáhl v roce 2021 počet svobodných obyvatel Číny rekordních 239 milionů. Průzkumy ukazují: 44 % mladých žen ve městech se neplánuje vdát; přibližně 40 % pracujících bezdětných žen nechce rodit; 53 % rodin neplánuje mít druhé dítě (1, 2, 3). Plus posun cílů a významů, modernizace chování žen, zabíjení patriarchální rodiny, urbanizace, ničení skutečných tradičních hodnot, státní feminismus, zapojení žen do tvorby HDP, závislost ekonomiky na ženské práci, pomyslná i skutečná chudoba, vysoké náklady na děti a bydlení, sobectví žen, zbavování mužů práva na rozmnožování, snadné získávání prostředků k zabránění těhotenství a porodu, kult spotřeby, hédonismus a mnoho dalšího, co vede k vylidňování zemí a vymírání národů.

Čína bude vymírat, dokud se nevymaní z liberálního populačního přístupu.

autor: Vladimir Maslov
zdroj

 

1 komentář:

  1. Stále se hovoří, jak je to špatné, když počet lidí klesá. Je zajímavé, že u nás sice počet lidí klesá také, avšak narůstá spotřeba tenčící se populace. Všimli jste si, jak jsme jen od roku 89 rozkouskovali krajinu? Jak jsme ji převálcovali různými obchvaty a dálnicemi? Jak se vůbec dá v takové krajině žít? A co zvířata, myslíme vůbec na ně, jak budou tyto bariéry překonávat? A o kolik zemědělské půdy jsme přišli výstavbou satelitních měst, různých skladišť a hangárů? Chceme, aby se rodilo více dětí, ale jak se uživí, když jim zároveň ničíme půdu? A to už vůbec nemluvím o ztrátě přírodního bohatství, o úbytku motýlů a hmyzu obecně, o propadu populací polních ptáků, o vydrancovaných populacích mořských ryb apod. A co mikroplasty, které jsou přítomny už i v mateřském mléce a všech lidských orgánech, a co hromady odpadů kdekoliv na planetě? Myslíte si, že v tomhle světě se ještě dá spokojeně žít? Naše Země v současnosti přechází pod vliv vyšších vibrací. Co když je úbytek lidí v mnoha státech světa spojen právě s fenoménem narůstajících vibrací, kdy vše, co jen zotročovalo, podmaňovalo, vysávalo a parazitovalo, postupně zaniká, aby přenechalo prostor pro lidskou populaci žijící ve větší harmonii s přírodou a vesmírnými kony než populace současná...
    Jan Smola, Havířov

    OdpovědětVymazat

Podmínky pro publikování komentářů