15. 11. 2022

Je to úplně jiný život. Na co bychom se měli všichni připravit


Ferbies / shutterstock.com

Píše Andrej Fursov:

"Zlatá miliarda je již minulostí. Protože s programem snižování počtu obyvatel, který se nyní realizuje, budou čísla velmi odlišná. Mluvíme konkrétně o světové špičce, asi 0,1 %, což je asi 12 milionů lidí, a o určitém množství všech ostatních. A tyto dvě skupiny budou dvě různá lidstva. Systém, který se Schwab a síly, které za ním stojí, chystají zavést, předpokládá změnu biologické podstaty člověka. Úplnou změnu! A převzetí kontroly nad ním takovými subjekty, jako je Schwab. To pravděpodobně nebude fungovat. Myslím si však, že na této cestě napáchají mnoho škody. 

Pokud mluvíme o budoucnosti, kterou bychom rádi viděli, můžeme říci následující. V německé klasické filozofii existují dva pojmy "správný" a "jsoucí". Neměly by se zaměňovat. Správná je taková, jakou bychom si ji přáli - je to sociálně spravedlivá společnost, její obraz je obecně jasný. Život je však uspořádán zcela jinak. Nyní prožíváme okamžik, kdy se starý svět zhroutil. Už je zničený. Ale pro mnoho lidí - zejména pro lidi mé generace a o něco mladší, kteří žili v pozdním Sovětském svazu - to byl přes všechnu kritiku pozdního Sovětského svazu klidný život s důvěrou v budoucnost. 

Jednou ze zvláštností moderního života však je, že tato jistota je mnohem menší. A člověk si na to musí zvyknout. Celkově bych řekl, že období dějin, které následovalo po druhé světové válce a skončilo rozpadem Sovětského svazu, tedy těch 45 - 50 let, bylo jedinečným historickým obdobím. Byl to klidný život. Vidím pouze dvě analogie. Jedná se o období po napoleonských válkách v Evropě a Římské říši ve 2. století n. l. Taková období mohou být velmi, velmi krátká. 

Nyní jsme vstoupili do období, kdy se jeden systém rozpadá a vzniká systém nový. Jedná se o velmi závažný otřes. A od lidí vyžaduje dvě velmi jednoduché věci. Jednoduché však jen na první pohled. Sílu vůle a inteligenci. Mysl, aby pochopila situaci a nepanikařila. Pochopila, že už to nebude jako dřív. A vůli vzdorovat okolnostem a vytvořit na území, které nám patří, společnost s nejvyšší možnou sociální spravedlností. Obecně platí, že neexistuje stoprocentně spravedlivá společnost. Jakákoli antentropická forma, jakákoli sociálně-biologická struktura předpokládá hierarchii. A to znamená porušení sociální spravedlnosti. Ale my dobře víme, že v Sovětském svazu bylo více sociální spravedlnosti než na kapitalistickém Západě. 

Vzhledem k době, ve které žijeme, bychom tedy měli být připraveni na velmi vážnou konfrontaci s umírajícím post-západem. Je v agónii. V této agónii je však velmi nebezpečný. Je tedy zapotřebí především vnitřní psychologická mobilizace. A my musíme žít tak, abychom se nemuseli stydět před svými předky a potomky. Často vzpomínám na svého otce, který bojoval ve Velké vlastenecké válce a podepsal se na Říšský sněm co zanechal mně a mé generaci. Zanechal tu mocnou zemi. A co zanecháváme svým dětem my? Zpackali jsme to. 

Vše, co se stalo za posledních 30 let, by se mělo napravit. Musíme napravit své chyby, aby se za nás naše děti nemusely stydět. Aby neskončily v elektronickém koncentračním táboře a nepodléhaly vlivu korporací. Musíme být připraveni na to, že žijeme ve zvláštním světě, kde se hranice mezi konfrontací a mírem postupně stírá. To znamená, že v jedné části světa je konflikt a jinde mír. Je to nepochopitelná situace. 

Musíme být proto mobilizováni. Jde především o psychologickou mobilizaci, mobilizaci správního aparátu a občanského sektoru. Nemůžete být užiteční, pokud jste psychicky nepevní a myslíte si, že za další měsíc, dva nebo tři měsíce se vše vrátí. Ne, nevrátí. Je to úplně jiný život."2 komentáře:

 1. Pekne zdravím,
  zmena prichádza, či si to niekto praje a či nie. Ľudia sa budú preberať, buď dobrovoľne, alebo s dopomocou, ale budú. Celý proces je už úplne zjavný. Zatiaľ predpokladám, že to bude s dopomocou. Lebo ochota prebudiť sa síce nejaká prejavená bola, ale nie dosť.
  Preto je tu i Šváb a jeho spoločnosť, aby nás prinútili sa prebrať a stať sa tým, na čo máme potenciál. Ľudskými bytosťami tvorcami, meniacimi svoje okolie na nádhernú záhradu a následne cestujúcimi do vesmíru a skúmajúcimi jeho taje.
  "Nech by zlo činilo čokoľvek, vždy je zapojené do povozu dobra." ruské príslovie.

  OdpovědětVymazat
 2. Ano. jejich pokus se jim nezdařil. (Přes všechny rétorické kecy a snahy o naši chudobu. Oslabují se tím každým krokem, doslova jako by k tomu byli naváděni svým nepřítelem.) K tomu potřebují totální kontrolu nad světem. Není možné zavádět takové změny jen u sebe, když "zbytek" je neakceptuje. Radikální pravice, de facto malá skupinka, se rozhodla převzít kontrolu na d světem a myslela si, že má všechno připravené. Proto začala likvidovat všechny soupy své moci - vždyť si představovali, že oni budou všechno řídit a "zbytek si sedne na zadek".
  Jenže ve světě je mnoho variací společností, mimo jiné i víry a tradic. To se ukazuje nad jejich síly a chápání. Vlastně ta ultrapravice - paradoxně jako "demokratická" strana se "sociálnějším cítěním" - žije ve své vlastní bublině iluzí. Ovšem symbol mají přesný - osla.
  Všechny ty řídící struktury, tajné dohody, tajné služby, tajné spolky (zednáři atd. atd.) v podstatě nedokázaly naplnit své cíle. Ano budou kolem sebe kopat, možná na to doplatíme, ale prohrají. Jejich jedinou šancí" je fašismus "říznutý" neofeudalismem. Asi jako za naší První republiky, kdy se budovala demokracie oficiálně, dokonce se zakazovaly šlectické tituly, ale všichni ti "horní desetitisíce" snili o právě nějakém tom titulu a mohli se v drtivé většině přetrhnout, aby projevovali úctu staré šlechtě. Což byl jeden z paradoxů První republiky. Částečný pohled na to je ve filmu Konec starých časů.
  Pokud je dnes vidět nějaká budoucnost Evropy, pak je to její převzetí pod vliv Islámu, ovšemne toho, co by chtělůi "ti nahoře", ale toho, co vidíme ve světě. Ten se dělit o svou moc nebude ani s takovým - prý tajným vedoucím muslimem - novým "králem Anglie Karlem III., ani náhodou. Spíše bych si tipl na Turecký, či Arabský "korán".
  Ovšem bude-li pokračovat to, co se děje v EU, pak by se nedalo vyloučit ani náboženství kmenů "pralesních" afrických, či amazonských kmenů. No, aspoň bychom se mohli zahřát u tanců kolem ohně a šamani by šamanili o lepší počasí ... :)
  Bedřich

  OdpovědětVymazat

Podmínky pro publikování komentářů