27. 8. 2013

Uniklé dokumenty: USA na Sýrii útok chemickými zbraněmi narafičily

21. srpna 2013 byly opět v Syrském konfliktu použity chemické zbraně. Západní mocnosti, USA a Francie, vůbec ani na okamžik neváhaly a se zvláštním nadšením této tragédie zneužily, vyřvávají tedy, že je to zločin proti lidskosti a používají toho jako odrazového můstku, aby mohly vyhlásit svou připravenost k vojenským úderům proti syrské vládě.
Aby nedošlo k žádnému omylu, zločin proti lidskosti to byl …, ten plyn ale NEPOUŽILA syrská vláda, použili jej NATO podporovaní rebelové. Toto video vám ukáže definitivní důkaz podporující toto tvrzení a my vysvětlíme, jaké jsou k těmto hrůznostem motivy u USA a NATO.
¨
Tyto uniklé dokumenty, které budeme prezentovat, máte k dispozici, abyste je šířili.


Teď, abychom opravdu této události porozuměli, potřebujeme se podívat na kontext. Spojené státy jsou se Sýrií a Íránem v křížku už dávno. Plány na tuto válku jsou v pohybu už déle než deset let.

[Video s Westley Clarkem]
Americká vláda by nerada své války prezentovala jako budování impéria, dávají přednost tomu, že se líčí jako obránce demokracie a lidských práv. Aby se jim tohle malé propagandistické eskamotérství povedlo, tak čas od času dokazují, že jsou ochotni dost hluboko poklesnout a pěkně to zpackat, a jsou při tom, aby dosáhli svých politických cílů, ochotni pobít tisíce lidí. Do očí bijící příklady toho jsme viděli v Irácké válce, kde zkoušeli obvinit Saddáma, že pořád ještě skladuje ty chemické zbraně, co mu USA poskytly pro jeho válku proti Íránu.
Už v 80. letech zkoušeli USA Íránce dostat, nelíbil se jim fakt, že v roce 1979 svrhli jejich loutkového šáha a Westley Clark poukazoval na to, že v konečném dějství to bude pořád Írán. Už dlouho zkoušeli jít po Íránu přímo přes obvinění, že budují jadernou výzbroj, ale tahle ošoupaná propagandistická linie se jim rozpadla, když určité prvky i uvnitř CIA a Mossadu vystoupily s tím, že neexistují žádné důkazy, že by Írán vůbec o takovýchto zbraních uvažoval. Můžete vykřikovat „vlk“ jen do té doby, než lidi už začnou obracet oči v sloup, a tak ti drůbeží jestřábi od neoconů, přešli na jinou strategii a rozhodli se, že aby se dostali na Írán, vyrazí na Sýrii. Vědí, že Sýrie má s Íránem dohodu o vzájemné obraně, a pokud síly NATO vstoupí do Sýrie, pustí se Írán do boje.
Místo, aby na Sýrii zaútočili přímo, tak USA a NATO vedou zástupnou válku tím, že vyzbrojují a financují syrské rebely (čili FSA), když k nim tyto zdroje převádí přes své spojence v regionu. Aby se zdroje této podpory zamaskovaly, využívají Katar, aby nakupoval zbraně ze zemí jako Súdán, a pak je přes Turecko směřují do Sýrie.
Katar má k USA vojensky blízko. Poskytovali jim při válce v Zálivu v roce 1991 tankovou podporu a Katar posloužili jako ústředí Hlavního velitelství USA během americké invaze do Iráku v roce 2003.
Přesuneme-li se rychle vpřed až do ledna 2013, kdy byly odhaleny emaily a velké množství citlivých dokumentů od Britam Defence, tj. od v UK sídlícího vojenského dodavatele, které uniky od hackera. Tyto dokumenty odhalily návrh pocházející od Kataru, aby se v Sýrii provedly útoky chemickými zbraněmi pod falešnou vlajkou a obvinila se z toho syrská vláda. Podle těchto dokumentů měl tento plán plnou podporu Washingtonu a za tento projekt nabízeli ohromnou částku peněz.
Náš český článek o tom zde:
„Máme novou nabídku. Je to zase o Sýrii.“ Katarci nabízeli atraktivní objednávku a přísahali, že ten nápad Washington schválil.
Musíme do Homsu dodat chemické zbraně a g-granáty sovětského původu z Libye podobné těm, které by měl mít i Asad. Chtěli, aby nasadili ukrajinský personál, který by měl mluvit rusky, a udělali o tom videozáznam.
Upřímně si nemyslím, že je to dobrý nápad, ale ta částka, kterou navrhují, je ohromná. Tvůj názor?
S pozdravem
David
Člověkem, který posílal tento email, byl David Goulding, výkonný ředitel Britam, adresátem byl Phillip Doughty, ředitel rozvoje a zakladatel Britam Defence. Hacker tím, že se dostal k serverům, tak se mu povedlo získat i scany Doughtyho pasu, resumé stejně jako pasy ukrajinských operativců, kteří byli v emailu navrženi, že by jich bylo možno k provedení útoku využít.
Tento únik rovněž obsahoval stovky dalších dokumentů obsahujících podrobné finanční a operační informace pro Britam Defence, včetně skóre týdenních hodnocení podepsaných kontraktů a incidentní zprávy pro projekty v několika zemích. Mezi nimi byly i podrobnosti týkající se kontraktu se Saúdskou Arábií, aby pomohli připravit jejich síly pro válku s Íránem. Tyto úniky rovněž vylíčily úzké obchodní vazby s proslulým válečným šmelinářem Haliburtonem.
Tyto dokumenty získané tímto hackerem nešlo jen tak snadno přejít, většina míst, kam dodávali, byla bez vysvětlení rychle zrušena. Nám se však podařilo tyto svazky získat a strávili jsme nějaký čas jejich analýzou. Poté, co jsme tomu věnovali čas, je nám velice jasné, že jsou skutečné. Nechytejte mě ale za slovo. Jen se podívejte na popisy v odkazech na stažení a dejte se do vlastního ověřování.
Tento únik nebyl v médiích mainstreamu ve Spojených státech nebo v Evropě nikdy vůbec zmíněn, a nedošlo k vůbec žádnému vyšetřování, i když to, o čem se tu diskutovalo, byly jasné plány na spáchání válečného zločinu. Pak uplynuly tři měsíce do 19. března, a u Aleppa v Sýrii bylo použito plynného sarinu. Izrael a USA okamžitě obvinili z těchto útoků syrskou vládu, i když mnozí z těch, kteří byli zabiti, byli syrští vládní vojáci. Obama o této události začal mluvit jako o červené linii, která byla překročena, váleční štváči s chutí začali harašit zbraněmi.
Avšak OSN trvalo na tom, že si tuto záležitost vyšetří samo, a 6. května 2013 vyšetřovatelka OSN Carla Del Ponte na veřejnosti prohlásila, že důkazy z jejich vyšetřování poukazují na to, že to byli syrští rebelové, kdo použili plynného sarinu, a že neexistují žádné náznaky, že by syrská vláda provedla jakýkoliv útok chemickými zbraněmi.
Ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin s Del Ponte souhlasil poté, co to místo, kde dopadly projektily, navštívili ruští experti a vzali si vlastní vzorky materiálu z místa. Tyto vzorky byly analyzovány v ruské laboratoři certifikované Organizací za zákaz chemických zbraní. Podle laboratorních výsledků zjistili přítomnost hexogenu využívaného jako rozháněč náplně, a ten se nepoužívá ve standardní munici, což poukazuje na to, že útoku se dopustili rebelové.
Média mainstreamu, místo aby o tomto vývoji referovala, udělala to, co dělají vždy, když nechtějí, aby se veřejnost o něco zajímala: jednoduše změnila téma.
Teď ovšem by fakt, že to Amerikou podporovaní rebelové zkoušeli na syrskou vládu narafičit, aby si opatřili podporu pro invazi NATO, měl vypadat dostatečně hrozivě, aby zkusili zahájit válečnou agresi, vzpomeňme ale, že ve skutečnosti bylo plynného sarinu už použito. To znamená, že USA a jejich spojenci byli ochotni se dopustit nestoudného válečného zločinu s pobitím spousty civilistů, jen aby ospravedlnili svržení Asada. USA nejenže po této události nestáhly svou podporu, ve skutečnosti ji zvýšily.
Mohli byste si myslet, že poté, kdy jim to první spiknutí bouchlo do tváře, tak by z toho Západ mohl vycouvat a zkusit jiný přístup, ale nikoliv, ti, co tenhle cirkus vedou, mají jen tenhle materiál nebo nějakou ubohou šeď, se kterou by mohli pracovat. A tak USA začaly v červenci otevřeně hovořit o „kinetických útocích“ proti Sýrii, jako kdyby jejich lži nebyly už odhaleny. To nás ovšem přivádí zpět k 21. srpnu 2013, kdy zase jednou zkusili na syrskou vládu narafičit použití plynného sarinu, a zase jednou u toho byli nachytáni.
Už první vlna mediálních reportáží zkusila tento útok přišít syrské vládě a USA s Francií okamžitě začali s odsuzováním Asada. Pentagon do 24. srpna už oznámil plány na útoky dálkovými střelami, ale ještě než to provedli, tak se jim jejich povídačka rozsypala.
Syrská armáda ve stejný den předložila videozáznamy podporující jejich zprávu, že odhalili ohromný sklad chemických zbraní v tunelech rebelů na damašském předměstí Jobar. To je přesně v sousedství toho, kde k chemickému útoku došlo.
Verze událostí syrské vlády byla podporována i několika dalšími klíčovými složkami důkazů:
  • 1. 31. května 2013 turecké bezpečnostní síly našly u syrských militantů po prohledání jejich domovů 2 kg válec naplněný plynným sarinem.
  • 2. 7. července syrská armáda zveřejnila chemickou laboratoř, kterou objevila, která patřila rebelům ve městě Banias.
  • 3. I my už máme dokumenty jasně ukazující, že USA podporovali plán na narafičení chemických zbraní na syrskou vládu.
Tohle všechno jasně ukazuje, že rebelové mají prostředky i záměr, ovšem tou nejzjevnější proměnnou v této rovnici je motiv: jedinými stranami, které mají z provedení těchto útoků prospěch, jsou syrští rebelové, USA a jejich NATO spojenci. Syrská vláda dobře ví, že USA a NATO hledají záminku k invazi. Poslední věc, kterou chtějí, je dát jim tu záminku do ruky. Na druhou stranu rebelové, jim ji do ruky dát chtějí. Rebelové byli na druhou stranu také nachytáni při páchání brutálních ukrutností, a také je nachytali, jak vyrábí podvržená videa civilních obětí. Klip, který si právě tady prohlédnete, je jedním z nejzjevnějších případů. A ten chemický útok z 21. srpna přesně do jejich přechozích vzorů zapadá.
Rebelové se rovněž odhalili, když dva dny po útoku vydali video-prohlášení vyzývající k protiúderu jakýmikoliv a všemi prostředky. Tvrdili, že mají přístup k chemickým zbraním a uvedli, že teď od tohoto okamžiku dále mají záměr jich v tomto konfliktu bez jakýchkoliv zábran používat. V podstatě zneužívají svého vlastního zločinu jako záminky, aby otevřeně v boji začali používat chemických zbraní.
Sázky jsou v této skryté hře vysoké. Jak Rusové, tak Číňané se otevřeně postavili na stranu Sýrie a Íránu, a Rusko varovalo, že pokud USA budou na své cestě pokračovat, mohlo by to vyústit do termonukleární války. To je výsledek, který je příliš strašný na to, aby se o něm vůbec uvažovalo. Ovšem, i kdyby se odvrátil tenhle nejhorší scénář, je to pořád pro Syřany a Íránce záležitost života a smrti. Dojde-li k americké invazi, zemře spousta civilistů. Situace se nezlepší tím, že USA na kohokoliv zaútočí, zrovna tak, jako to bylo v Iráku nebo ve kterékoliv zemi, v níž jsme udělali převrat.
Musíme udělat všechno, co je v naší moci, abychom to zastavili. Prosím, nestavějte se k tomu, jako by to bylo jako trochu zábavné politické drama. Pomozte nám prosím, získávat tyto informace od kohokoliv, zvláště od ozbrojených sil. Sdílejte to na facebooku, twitteru, vystavujte to na svých webovkách. Stáhněte si tyhle dokumenty, umístěte je disky s tímto videem a pusťte to do ulic. Pokud jste v ozbrojených silách a najdete takovéto video, prosím pošlete to vašemu velícímu důstojníkovi a každému, komu ve své jednotce věříte. Máte-li strach, že budete potrestáni, tak najděte způsob, jak to poslat anonymně.
Při těchto útocích byly zabity stovky lidí a mnozí z nich byli děti a za tím vším byla americká vláda. Jste-li rodiči, představte si, jak byste se cítili, kdyby to byl váš synek či dcerka, co byli zmasakrováni, aby se pohnulo s politickými cíli těchto psychopatů. Přemýšlejte o tom dlouho a hluboce, protože tyhle věci mají své způsoby, jak zdomácnět a uhnízdit se.
Abyste pochopili skutečný důvod tohoto konfliktu, podívejte se prosím na naše video s názvem Cesta k 3. světové válce.
Překlad: Miroslav Pavlíček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick).
Názory v diskuzi se nemusí shodovat s názory redakce blogu.