29. 8. 2013

Dobrá zpráva

Dnešní Aleppo
Britská Dolní sněmovna bude dnes hlasovat o nové verzi rezoluce, z níž vyplývá, že o účasti Británie v případném vojenském útoku na Sýrii se bude hlasovat znovu, a to až po zveřejnění zprávy inspektorů OSN zkoumajících použití chemických zbraní v Sýrii. Původní plán byl, že VB i Francie nebudou spolu s USA na výsledky čekat a útok provedou již dnes nebo nejpozději o víkendu.


A proč?
Opoziční labouristé dali jasně najevo, že vládní koalici, která prosazuje ukvapený společný postup s USA a Francií, při hlasování porazí, protože i velká část konzervativních poslanců útok nepodporuje (Jakpak by asi dopadlo podobné hlasování v našem Parlamentu?)
Před Downing Street se proti válce v Sýrii demonstrovalo (Kolik Čechů vyjadřuje jasně a důrazně svůj nesouhlas s tímto barbarským "humanitárním" bombardováním?)
Před vojenským vpádem odvážně varoval i arcibiskup canterburský (Vůbec nechci domýšlet, jaký postoj by zaujal arcibiskup pražský. Pokud by ho vůbec veřejně zaujal…)
Polovina Britů je zásadně proti invazi do Sýrie, podporu má pouze 22 % obyvatel. (Přemýšlí v české kotlině o této v současné době nejzásadnější světové události vůbec někdo?? Svět stojí na prahu velice reálné 3. světové a my řešíme "10 typů, co udělat s pytlíkem čaje" - viz centrum.cz.)

Vlabi

aktualizace dle aktuálně.cz:
Těžkou porážku utrpěl v noci na pátek britský premiér David Cameron. Prohrál hlasování v parlamentu o podpoře pro vojenskou intervenci v Sýrii - poměrem 272 ku 285 hlasům.
Proti Cameronovi se obrátili nejen opoziční labouristé, ale i tři desítky jeho vlastních, konzervativních poslanců a devět liberálů.
"Pochopil jsem, že britský parlament si nepřeje žádnou britskou vojenskou akci," řekl po hlasování premiér. "Vláda se podle toho zachová," slíbil.
Po hlasování se z opozičních lavic ozývaly na premiérovu adresu výkřiky "Rezignujte!". 
Podle deníku The Times zažil Cameron nejhorší ponížení v premiérské funkci. 

:-) :-) :-)

Zničený kostel v Homsu

aktualizace (30.8. 20:15):
Nejméně 12 zemí NATO se zřeklo účasti ve vojenské operaci proti Sýrii bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN, sdělil agentuře ITAR-TASS informovaný zdroj v Bruselu.
Před tím britský parlament zamítl rezoluci vlády o „humanitní intervenci“ do Sýrie a ministr obrany Velké Británie prohlásil, že království se takové operace nezúčastní.
Podle slov zmíněného zdroje jsou následky vojenského zásahu do událostí v Sýrii nepředvídatelné a vítězství opozice v jejím současném složení se jen sotva zaslouží o to, aby byl na syrském území opět nastolen mír.
zdroj: ruvr.ru

3 komentáře:

 1. Ahoj, myslím si naopak, že nestojíme na prahu války, stojíme na prahu skutečného vyjevení pravdy. Cítím v okolí, že si lidé opravdu už informace hledají, mluví o americké vládě, jako o prolhaných nájezdnících, mele se to, ale nemůžu si pomoci, vidím to spíš dobře. . .ČÍM HŮŘ, TÍM LÍP. . ahoooj iva

  OdpovědětVymazat
 2. Osobně bych spíše řekl, že stojíme na prahu samotného finále 3. světové války.
  Misky vah jsou nebezpečně nakloněny v neprospěch dalšího svobodného vývoje lidstva, nicméně doufám a přeji si, že rozum, kterým jsme byli obdarováni, nakonec zvítězí.
  Nemohu pomoci nikterak jinak, než prací sám na sobě. Držím nám všem palce (i u nohou).

  PS: Orbíci se asi nestačí divit.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to není dobrá, nýbrž skvělá zpráva!!!
  Vykonavatelská složka (to jsme my, "běžní" lidé) zvůle samozvaných mocipánů začíná mít vážné trhliny.

  OdpovědětVymazat

Podmínky pro publikování komentářů