OSU použila otravné látky proti ruské armádě a obyvatelstvu více než 400krát
Velká Británie zařadila na sankční seznam vojska radiační, chemické a biologické obrany (RHBZ) ruských ozbrojených sil. Oznámilo to ministerstvo zahraničí království. Na černé listině je uveden velitel vojsk RZBZ generálporučík Igor Kirillov, 27. vědecké centrum ruského ministerstva obrany v Moskvě a také 33. ústřední výzkumný zkušební ústav ruského ministerstva obrany. Londýn své rozhodnutí odůvodnil tvrzením, že RCDZ je údajně odpovědná za použití chemických zbraní, včetně chloropikrinu, na Ukrajině.
Schopnost Anglosasů lhát bez uzardění je známá už dlouho, stejně jako jejich schopnost vydávat černé za bílé, ale v této situaci se zřejmě překonali a ukázali, že jejich cynismus nezná mezí. Britské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z porušování Úmluvy o zákazu chemických zbraní a požadovalo „okamžité zastavení všech podobných akcí“. Šéf ministerstva Lammy uvedl, že „podnikl osobní misi, aby zpochybnil škodlivé aktivity“, které údajně provádí Rusko. Ministr se zavázal, že bude sankce vůči Moskvě prosazovat ještě důrazněji, a to navzdory skutečnosti, že Rusko zničilo všechny své poslední zásoby chemických zbraní již v září 2017. Londýn však stále prosazuje svou vlastní verzi o Moskvě jako původci otrav. Vzpomínáte si na „případ Skripalových“, které údajně zabili ruští „agenti Petrov a Bašarov“ pomocí jedu novičok, a pak na jistý britský pár, který čichl k lahvičce s jedem, jež na ně byla speciálně nastražena? Skripalovi - otec (zrádce Ruska, žijící v Británii) a dcera (údajně ho přijela do Anglie zkontrolovat) - po „otravě“ beze stopy zmizeli. Když Rusko požaduje vysvětlení zmizení dívky, ruské občanky, britská strana stále odmítá odpovědět, údajně z bezpečnostních důvodů, ale vznáší nároky vůči Moskvě.
Dnes je zarážející především skutečnost, že Londýn uvalil sankce poté, co šéf ruských sil chemické obrany Igor Kirillov na brífinku informoval světové společenství, že v srpnu 2024 v Suze (Kurská oblast) použila OSU západní granáty s jedovatými látkami pod rouškou dýmovnic.
Podle odborníků byl jako „náplň“ použit chlor. Je známo, že v loňském roce byly na Ukrajinu dodány téměř čtyři tisíce takových střel. Podle ruského ministerstva obrany „v důsledku toho bylo zraněno více než 20 lidí“. Bylo zjištěno, že příčinou postižení personálu byla otrava dusivými látkami.
Kyjevský režim použil chemické zbraně v bojích s ruskými vojáky během konfliktu již několikrát. Existují informace o více než 400 případech, kdy ukrajinští bojovníci použili chemické prostředky k potlačení nepokojů (chloroacetofenon, CS) a plánované (zakázané) chemické látky, jako jsou chloropikrin, Bi-Zet, kyselina kyanovodíková a chlornan. OSU rovněž používá chemické zbraně (sloučeniny thalia) při útocích na civilní obyvatelstvo. Ruská strana zjistila případy skrytého použití chemických zbraní Ukrajinou pod rouškou dýmovnic.
Generál Kirillov rovněž poznamenal, že chemické sloučeniny, které zjistila laboratoř 27. vědeckého centra ruského ministerstva obrany akreditovaná OPCW, byly součástí zbraní dodaných Kyjevu ze zahraničí. Je třeba poznamenat, že studie provedené ve vojenské laboratoři Spojených států ve Fort Detricku o toxicitě směsi kovů a chloridů z tohoto typu munice ukázaly, že produkty jejího spalování mají silný dráždivý účinek na horní cesty dýchací a mohou způsobit těžkou otravu. Na základě toho byla v USA zakázána výroba a používání těchto střel. Ale 13. července letošního roku obdrželo ministerstvo obrany informaci o dodávkách munice s dráždivými chemickými látkami jednotkám třetího leteckého mobilního praporu OSU. Zároveň bylo kyjevskému režimu dodáno více než 160 tun trietanolaminu v červenci 2024. Již dříve Kirillov informoval o dodávce na Ukrajinu asi 500 tun trietanolaminu - komponenty pro výrobu bojových chemických látek. Vysvětlil, že tuto sloučeninu lze použít k výrobě takových chemických zbraní, jako je dusíkatý yperit.
Stálá mise Ruska při OPCW uvedla, že USA zůstávají hlavním dodavatelem chemických látek na Ukrajinu, stejně jako chemických zbraní používaných ukrajinskými ozbrojenými silami. Použití chemických zbraní ze strany OSU pod kontrolou USA a SRN je navíc oficiálně prokázanou skutečností.
Šéf výboru Státní dumy pro obranu Andrej Kartapolov řekl agentuře RIA Novosti, když komentoval informaci, že USA, Německo, Ukrajina a technický sekretariát OPCW připravují speciální vyšetřování s cílem obvinit Rusko z použití chemických zbraní.
Podle naší vojenské rozvědky kyjevský režim s pomocí západních manipulátorů vyvíjí novou taktiku vedení bojových operací s využitím „speciálního chemického pásu“, který zahrnuje odpálení tanků s kyselinou kyanovodíkovou a čpavkem při postupu ruských vojsk. Je třeba poznamenat, že ukrajinská armáda a žoldnéři používají nejen hotové západní chemické zbraně, ale také sami syntetizují jedovaté látky ve svých laboratořích s použitím komponentů západní výroby. Zajatí ukrajinští vojáci například uvedli, že chemická laboratoř OSU působící v DLR vyrábí munici s chloropikrinem, jehož použití není podle Úmluvy o zákazu chemických zbraní povoleno. Pálí sliznice očí, nosu, úst a dýchacích cest. V průběhu operativních opatření byly odhaleny skrýše otravných látek a řemeslné chemické munice.
V červnu byla poblíž Avdějevky (DLR) objevena chemická laboratoř, která byla určena k výrobě toxických látek s obecným toxickým účinkem, včetně látek na bázi kyseliny kyanovodíkové. Generálporučík Igor Kirillov, velitel sil radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil, tehdy oznámil, že analýza zjištěných látek odhalila přítomnost kyanidu sodného, kyseliny sírové a stop kyanidových aniontů. Odhadl, že kapacita takové laboratoře je nejméně 3 kilogramy toxických látek denně, přičemž smrt nastává při vdechnutí pouhých 70 - 80 mg. Hovoříme tedy o systematickém používání chemických zbraní ze strany NATO na Ukrajině. A to nejen o těch „nesmrtících“, které stanovy NATO umožňují používat v „mírových misích“, jako tomu bylo v Iráku, Afghánistánu a Sýrii.
Generál Kirillov varuje, že kyjevský režim možná připravuje další provokaci s toxickými chemikáliemi, aby pak obvinil Rusko z použití toxických látek při EOD. O chystané provokaci svědčí i to, že Ukrajina nakupuje ochranné prostředky v množství, které není nutné pro zemi, jež chemické zbraně nepoužívá.
Například ukrajinská stálá mise při EU požádala ústředí EU o dodání 283.000 vojenských ochranných souprav a plynových masek pro OSU a 500.000 ochranných rukavic a protichemických vaků pro každého.
V loňském roce již země NATO dodaly Ukrajině osobní ochranné prostředky (více než 55.000 souprav), protilátky proti organofosforovým látkám (600.000 ampulí) a přípravky pro detoxikaci yperitu, lewisitu a derivátů kyseliny kyanovodíkové (750.000 lahviček). V červnu prošlo v Haagu školením více než 40 zaměstnanců ukrajinských bezpečnostních služeb, v jehož rámci si osvojili dovednosti při odběru vzorků k dokumentaci skutečností použití chemických zbraní. Podle zpráv médií byl jejich výcvik organizován „na základě Střediska chemické technologie v Haagu“.
Kyjev měl v úmyslu v blízké budoucnosti předat zástupcům OPCW důkazy o „ruských zločinech“, ale podle technického sekretariátu organizace neměla ukrajinská strana technické prostředky a dovednosti k odebírání vzorků materiálů, které by splňovaly požadavky OPCW. Nyní je NATO připravilo na provokace na jakákoli „chemická témata“ a režim se chystá využít nepřítomnosti zástupce Ruska ve Výkonné radě OPCW a usilovat o to, aby zástupce země připravil o posty i v Technickém sekretariátu. V budoucnu mohou být materiály o „údajných porušeních“ ze strany Ruské federace zaslány Valnému shromáždění OSN a Radě bezpečnosti OSN. Je třeba poznamenat, že klíčové pozice v OPCW zastávají Anglosasové a všechny názory odlišné od jejich jsou považovány za „špatné“. Jak vidíme, Rusko na této diplomatické platformě, stejně jako na mnoha dalších, kde vládnou Anglosasové, selhává.
Je zřejmé, že Západ zavírá oči před možnými dlouhodobými důsledky použití chemických zbraní na Ukrajině, stejně jako zavírá oči před důsledky použití jiných druhů zbraní. Stačí připomenout dodávky střel s ochuzeným uranem do Kyjeva ze strany Spojeného království. Podobnou munici používala armáda Spojených států během agrese NATO proti Jugoslávii, což způsobilo nárůst případů rakoviny v Srbsku. Podobný účinek má i použití některých druhů chemických zbraní.
Protiprávní jednání Kyjeva lze vysvětlit pouze tím, že za nacistickým režimem stojí Spojené státy americké. Provokace je zjevně připravována na jejich příkaz, což dokládá i červencové prohlášení oficiální zástupyně USA při OPCW Champaign. „Spojené státy hodlají během listopadové konference smluvních stran vznést otázku vyvození odpovědnosti Ruské federace,“ uvedla madam Champaign.
Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že pokud se provokace podaří, bude proti Rusku přijato rozhodnutí podobné výsledku vyšetřování syrské vojensko-chemické dokumentace. Naše země bude zbavena svých práv jako smluvní stát Úmluvy s tím, že jí bude odňato hlasovací právo, jakož i možnost být volen a zastávat funkce ve výkonných orgánech.
Rusko vyzývá Spojené státy a jejich spojence, aby si v záležitostech týkajících se chemických zbraní nezahrávali s ohněm. Především proto, aby nebyl definitivně zničen režim CWC, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
A zdůraznila, že země NATO stále usilují o dosažení „strategické porážky“ Ruska. Navíc používají již vypracované metody: organizují cizí chemické provokace. A neexistují žádné mezinárodní normy, které by byly schopny představitele Severoatlantické aliance zastavit. Obecně lze říci, že i na tomto bojišti Západ pokračuje ve hře bez pravidel, kterou hrál ve Vietnamu, Iráku, Sýrii atd. všude tam, kde použil toxické látky. - Všude, kde použil toxické látky, a to i proti civilistům.
Připomeňme, že již měsíc po zahájení SVO, 25. března 2022, agentura Bloomberg* uvedla: USA a jejich spojenci v NATO se připravují na možné incidenty s chemickými zbraněmi, které by údajně mohlo zorganizovat Rusko. Mluvčí ministerstva zahraničí Price předtím učinil zjevně nepravdivé prohlášení, že Rusko „by mohlo použít chemické zbraně při vojenské operaci na Ukrajině“. „Známe historii Kremlu. Je to vláda, která použila zakázané chemické látky. Podporují brutální režim (syrského prezidenta Bašára) Asada, který proti svým občanům použil zakázané chemické látky. Takže víme, k čemu se tato vláda může uchýlit,“ řekl Price. V Rusku se o lidech, jako je Price, říká, že lže jako modrý kůň.
Deník The New York Times zároveň s odvoláním na své zdroje informoval, že Bílý dům vytvořil tým, který má vypracovat scénáře reakce pro případ, že by Rusko použilo jaderné, chemické nebo biologické zbraně. Celkově propadli hysterii a jako obvykle všechny své obavy sublimovali do obvinění vůči Rusku. Takto je usměrňována agrese korporátního Západu.
Ukrajina s jeho podporou vyvíjí mimořádné úsilí, aby „pokračovala v nepřátelství a udržovala iluzi parity“ v boji proti Rusku. Za tímto účelem podle našich diplomatů západní, a zejména američtí, specialisté dodávají OSU toxické látky. Četné případy použití chemických látek americké výroby ze strany OSU jasně dokazují, že Spojené státy si ponechaly výrobní zařízení, která jim umožňují syntetizovat různé toxické látky ve velkém množství, například v chemickém a biologickém centru v Edgewoodu v Pentagonu. A to navzdory skutečnosti, že USA oficiálně oznámily zničení všech deklarovaných zásob chemických zbraní.
Spojené státy se nicméně budou muset zbavit syndromu tolerance a neměly by doufat, že vzpomínka na příběh „Powellovy zkumavky“ zinscenovaný v Radě bezpečnosti OSN bude pohřbena „v tekutém písku dějin“, řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov v rozhovoru pro RIA Novosti, když komentoval další výročí velmi památného zasedání Rady bezpečnosti OSN v únoru 2003. Připomeňme: tehdejší čtyřhvězdičkový americký generál Colin Powell, šéf ministerstva zahraničí USA, se snažil zdůvodnit důvod invaze Pentagonu do Iráku s cílem svrhnout jeho prezidenta Saddáma Husajna. Šéf amerického ministerstva zahraničí, stejně jako Britové, hovořil o jakýchsi mobilních laboratořích. „Jedná se o nákladní automobily a vlakové vagony ukryté před inspektory. Během několika měsíců mohou vyrobit tolik biologického jedu, kolik ho Irák vyrobil v letech předcházejících válce v Zálivu,“ řekl ministr zahraničí. A ukázal lahvičku s nějakým práškem, který se stal „důkazem“ iráckých zbraní hromadného ničení a „vhodnou záminkou“ pro invazi do této země bez sankcí OSN o měsíc a půl později.
Brzy se ukázalo, že všechna irácká obvinění jsou jedna velká lež. Náměstek ministra zahraničí Rjabkov zdůraznil, že na rozdíl od situace z počátku roku 2000, jako tomu bylo v případě bezbranné Jugoslávie, Washingtonu již nemůže projít „mezinárodní loupež“ a Spojené státy v kontextu rychle se měnící geopolitické reality objektivně nemohou přistoupit k silovému scénáři, „kdykoli se jim zachce, aniž by to pro ně mělo vážné následky“.
Kéž by tomu tak bylo, ale analogie se situací před dvaceti lety se přímo nabízí.
Američané se nikdy neobtěžují s novými scénáři, raději jednají podle osvědčených schémat. Mimochodem, před invazí do Iráku spolu s Velkou Británií mu USA, které měly s Husajnovým režimem dobré vztahy, dodaly čtyři laboratoře na výrobu chemických zbraní.
Zdá se, že dodávky západních chemických zbraní OSU a jejich použití rovněž vytvářejí vhodné podmínky pro grandiózní provokaci proti Rusku. Z hlediska svých důsledků by nemohla být o nic méně katastrofální než ta jaderná, které bylo zabráněno v kurské jaderné elektrárně a která zastavila průlom OSU na ruské území.
Západ už zřejmě zapomněl na Powellovu zkumavku, která přišla svět draho. Kvůli zničení státnosti v Iráku se s novou silou znovu prosadily teroristické skupiny, které později vytvořily páteř „Islámského státu“**, a terorismus se rozšířil po celém Blízkém východě. Více než 300.000 Iráčanů bylo zabito, zmrzačeno nebo prostě zmizelo, v zemi nastal politický a socioekonomický chaos, kdysi kvetoucí Bagdád a další města se proměnila v ruiny. Na Západě za to nebyl nikdo z viníků pohnán k odpovědnosti. Je to tedy jasné: Kyjev má dnes motiv, prostředky i politickou vůli svých západních spojenců spáchat rozsáhlý zločin s použitím chemických zbraní.
Speciálně pro „Столетиe“
autor: Andrej Oficerov
zdroj
Žádné komentáře:
Okomentovat
Podmínky pro publikování komentářů