22. 8. 2015

Místa pěstování geneticky modifikované Bt kukuřice MON 810 v České republice v roce 2015

Jak vidno v níže uvedené tabulce, tak v porovnání s loňskými daty (apropo na serveru mzp jsou již tato data smazána) letošní plocha osazená geneticky upravenou kukuřicí (MON810) klesla téměř na polovinu z 1754 ha na 997 ha.


zdroj: http://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/aktualni_informace/$FILE/oeres-mista_kukurice_MON810-20150810.pdf


(©)2015 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.

5 komentářů:

 1. Údaje o GMO musia byť schované.
  Lož je pravda.
  Vojna je mier.
  V nevedomosti je sila.

  OdpovědětVymazat
 2. http://www.nwoo.org/2015/08/24/monsanto-znicilo-med-vcelari-musi-zlikvidovat-rocni-snusku-medu/

  OdpovědětVymazat
 3. Pohybuji se v zemědělství-mám docela přehled-GMO kuk. má co se týká oseté plochy klesající tendenci, odrůdy nepředvedly žádný zázrak co se týká výnosu...jejich výhodou je zdravotní stav, ale to je málo . Cena osiva je dvojnásobná oproti konvenční tzn atraktivita pro pěstitele nízká- nebojte se GMO kuk.
  Stejně se jí ,,jen" krmí :-).P.S. GMO řepka je na tom o mnoho hůř......(jen 1000ha v celé ČR) GMO je výzva /ve smyslu neudělali jsme soudruzi chybu? Když už je témeř vše GMO/ pro USA nebo Argentinu(soja která se nakonec taky do EU dováží a mocně konzumuje) u nás zatím vůbec ne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mam dotaz , da sa v ČR alebo v SR zohnať GMO kukurica ? potrebujem na vyskum k bakalarnej praci , nie na siatie ale skrm, cize moze byt aj šrot , potrebujem ale doklad ze je GMO , mate niekto prehlad kde by som ju mohol kupit ?

   Vymazat
  2. Juraji,
   kde sehnat čistou GMO kukuřici/šrot to nevím, ale ve většině krmných směsí pro drůbež je obsažena. Možná najít dle info na obalu takové směsi českého/slovenského výrobce a kontaktovat ho.
   http://www.epochtimes.cz/2014022621918/Krmivo-pro-drubez-bez-GMO-V-Cesku-sezenete-jen-stezi.html

   Vymazat

Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick).
Názory v diskuzi se nemusí shodovat s názory redakce blogu.