22. 8. 2015

Místa pěstování geneticky modifikované Bt kukuřice MON 810 v České republice v roce 2015

Jak vidno v níže uvedené tabulce, tak v porovnání s loňskými daty (apropo na serveru mzp jsou již tato data smazána) letošní plocha osazená geneticky upravenou kukuřicí (MON810) klesla téměř na polovinu z 1754 ha na 997 ha.


zdroj: http://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/aktualni_informace/$FILE/oeres-mista_kukurice_MON810-20150810.pdf


(©)2015 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.

6 komentářů:

 1. Údaje o GMO musia byť schované.
  Lož je pravda.
  Vojna je mier.
  V nevedomosti je sila.

  OdpovědětVymazat
 2. http://www.nwoo.org/2015/08/24/monsanto-znicilo-med-vcelari-musi-zlikvidovat-rocni-snusku-medu/

  OdpovědětVymazat
 3. Pohybuji se v zemědělství-mám docela přehled-GMO kuk. má co se týká oseté plochy klesající tendenci, odrůdy nepředvedly žádný zázrak co se týká výnosu...jejich výhodou je zdravotní stav, ale to je málo . Cena osiva je dvojnásobná oproti konvenční tzn atraktivita pro pěstitele nízká- nebojte se GMO kuk.
  Stejně se jí ,,jen" krmí :-).P.S. GMO řepka je na tom o mnoho hůř......(jen 1000ha v celé ČR) GMO je výzva /ve smyslu neudělali jsme soudruzi chybu? Když už je témeř vše GMO/ pro USA nebo Argentinu(soja která se nakonec taky do EU dováží a mocně konzumuje) u nás zatím vůbec ne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mam dotaz , da sa v ČR alebo v SR zohnať GMO kukurica ? potrebujem na vyskum k bakalarnej praci , nie na siatie ale skrm, cize moze byt aj šrot , potrebujem ale doklad ze je GMO , mate niekto prehlad kde by som ju mohol kupit ?

   Vymazat
  2. Juraji,
   kde sehnat čistou GMO kukuřici/šrot to nevím, ale ve většině krmných směsí pro drůbež je obsažena. Možná najít dle info na obalu takové směsi českého/slovenského výrobce a kontaktovat ho.
   http://www.epochtimes.cz/2014022621918/Krmivo-pro-drubez-bez-GMO-V-Cesku-sezenete-jen-stezi.html

   Vymazat
 4. Byl jsem diagnostikován Herpes před 2 lety a vyzkoušel jsem všechny možné prostředky k tomu, abych získal lék, ale bezvýsledně, dokud jsem na zdravotním fóru neviděl příspěvek o bylinném doktorovi (Dr. Akhigbe), který připravuje bylinné léky na léčení všeho druhu nemocí včetně Herpesu, zpočátku jsem pochyboval, jestli je to skutečné, ale rozhodl jsem se ho vyzkoušet, když jsem kontaktoval dr. Akhigbeho prostřednictvím jeho e-mailu: drrealakhigbe@gmail.com, vedl mě a připravil bylinnou medicínu a poslal mi ji prostřednictvím kurýrní doručovací služba, když jsem obdržel balíček (bylinná medicína) Dal mi instrukce, jak ji konzumovat, začal jsem ji používat podle pokynů a přestal jsem dostat ohniska a vředy začaly mizet, mohli byste věřit, že jsem byl vyléčen z tohoto smrtícího viru během dvou až tří týdnů a všimne si změn v mém těle. Dny používání tohoto léku REMEDY nemohly nejprve uvěřit uzdravení, dokud to nevidím, protože moje HERPES se vyčistí jako magie. Dr. Akhigbe také používá svůj bylinný lék k léčbě nemocí, jako je HIV, HERPES, RAKOVINA, ALS, CHRONICKÁ CHOROBA, SRDCE , LUPUS, ASTHMA, DIABETY, MARBURG VIRUS, HEPATITIS A A B.ECZEMA, ZPĚT BARVY, VNĚJŠÍ INFEKCE, ASTHMA, MALARIA, DENGUE FEVER, BACTERIA DIARRHEA, RABIES, OBESITY, PROGERIA, MENINGITIS, ARTHRITYLESK, ZEM , PULMONÁRNÍ HYPERTENZE, PENISOVÁ EJACULACE, UTIVNÍ, LCERA HPV, DENGUE, CELIACOVÁ CHOROBA, OSTEOPORÓZA, RHEUMATISM, THYROID, CHLAD A FLU, KIDNEY CHOROB, ACME. TOXOPLASMOSISM ERYSIPELAS. atd. Kontaktujte tohoto skvělého bylinného lékaře dnes, otce bylinných kořenů. e-mailem: drrealakhigbe@gmail.com nebo Whatsapp ho +2349010754824 a vyléčit trvale On je skutečný..website: https: drrealakhigbe.weebly.com

  OdpovědětVymazat

Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick).
Názory v diskuzi se nemusí shodovat s názory redakce blogu.