15. 1. 2014

Za devatero horami, ...

Za devatero horami, devatero řekami bylo jedno velké království. Ale nebylo to obyčejné království. Bylo to kouzelné království, protože tam bylo možné opravdu všechno. Jeho velmi hloupý král uměl občas pobavit celou zem:

"Jednou z úžasných věcí na knihách je, že jsou v nich někdy fantastické obrázky."
"To je jasně rozpočet. Je v tom spousta čísel."
"Vím, že lidské bytosti a ryby spolu mohou žít v míru."
"Nedopodcenili mě."
"Většina Iráčanů chce žít v mírovém, svobodném světě. A my je najdeme a postavíme před soud."
"Chci poděkovat svému příteli, senátoru Billu Fristovi, že se k nám dnes připojil. Vzal si texaské děvče, víte. Karyn je tu s námi také. Západotexaské děvče, přesně jako já."
"Naši nepřátelé jsou vynalézaví a nápadití, a my také. Nepřestávají vymýšlet nové způsoby, jak ublížit této zemi a jejím lidem, a my také."
"Příliš mnoho dobrých lékařů odchází z oboru. Příliš mnoho porodníků a gynekologů nemůže praktikovat svou lásku k ženám po celé zemi."
"Nebylo vždy jasné, že Spojené státy a Amerika budou mít přátelské vztahy. Koneckonců 60 let jsme spolu vedli válku, před 60 lety jsme spolu vedli válku."
"Víte, jedním z mých nejtěžších úkolů je spojit Irák s válkou proti terorismu."
"Budu už dávno pryč, až nějaký chytrý člověk přijde na to, co se tady v Oválné pracovně stalo."
"Fakt, že koupili ten stroj, znamená, že ho někdo musel vyrobit. A když někdo vyrobí nějaký stroj, znamená to, že ve výrobně strojů jsou pracovní místa."


Bohužel však královská rozhodnutí vycházející z našeptávání zlých čarodějů již tak zábavná pro tuto - a nejenom tuto zemi - nebyla.
 


Ač tento hloupý král věřil v boha, sám chtěl být neméně mocným, a tak dovolil zlým čarodějům, kteří pocházeli z velmi vzdálených krajů, aby díky daním vymáhaným na jeho lidu zasahovali do samotných dějů přírody.V době, kdy už si mysleli, že si podmanili matku přírodu, začali jejím jménem černí mágové nenápadně oslabovat všechna ostatní království na Zemi. A to jak materiálně:
Lidi, rozejděte se! Tady není nic k vidění!
tak na jejich zdraví:


A jak jim s postupujícími úspěchy rostlo sebevědomí, začali si pohrávat s tak mocnými silami, že jejich použití znamenalo bezmezná utrpení jak přírody, tak lidí.
atomová elektrárna Fukušima
"výsledek" havárie ropné plošiny v Mexickém zálivu
I jednoho dne nastal okamžik, kdy černí mágové byli již tak silní, že nepotřebovali žádná království ani hloupé krále a začali ničit všechny země.Po celé Zemi zavládl chaos a utrpení. Ale protože stále ještě potřebovali někoho, kdo jejich plány bude uskutečňovat, začali rozdělovat obyvatele na ty zatím ještě užitečné a na ty, kteří pro ně již užiteční nebyli.

Někteří z těch "užitečných" nabyli falešných iluzí o své výjimečnosti a zcela přehlédli, že jsou pouhými loutkami černých mágů stejně jako byl onen hloupý král. Zcela se jim pomíchaly pojmy DOBRO a ZLO do jednoho jediného - MOC.Jak tato pohádka dopadla, se mi bohužel nepodařilo dopátrat, protože z části spáleného textu chybí právě konec. Jelikož ale jde o velice zvláštní pohádku, nelze zcela jistě usuzovat, že končila obvyklou frází "a nakonec všechno dobře dopadlo". Proto jen sám za sebe předpokládám dvě možné varianty. Buď černí mágové pokračovali tak dlouho, až jim nezbyl nikdo "užitečný", protože se lidé navzájem mezi sebou pobili, nebo naopak - našlo se dost Honzů, kteří zjistili, odkud ve skutečnosti vítr vane, zlé čaroděje vyhnali a lidé obnovili svá království do původní krásy.


(©)2014 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.

11 komentářů:

 1. JOJO, si pašák Michale. B

  OdpovědětVymazat
 2. Michale, to má vtip, prostě je to fakt dobrý:) IVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda jen, že i když to má možná vtip, tak jde o samé neveselé věci.

   Vymazat
 3. Asgard Irijský? ... už aby to bylo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bingo. :-)
   Ale je jedno jakej Ásgard, hlavně ...... už aby to bylo!

   Vymazat
 4. Jsem všema deseti, pardon, čtyřiašedesáti, pro tu lepší verzi. Staň se :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, prosím a pak, že nemáme čarovat:))))) IVA

   Vymazat
  2. Jde o to, jak si daná osoba pojem "čarovat" představuje. :-)
   Někdo tím myslí měnit (třeba myšlenkou) realitu, jiný zase voodoo, pentagramy, kruhy ze soli, kohoutí dráp a hadí krev :-)
   Zkrátka nejsou čáry jako čáry a podstatný je záměr. Když je záměr čistý a je i snaha o získávání vědomostí (protože nevědomost neomlouvá), tak se ten správný druh "čarování" dostaví ve správnou dobu sám.

   Vymazat
 5. Jaj, spomenula som si :
  že vraj dady-tatko kráľ, bol vraj modelom pre obľúbeného maskota opičku George.
  Alebo to bolo opačne ? :-D B

  OdpovědětVymazat
 6. Za devatero horami, za devatero řekami, za devatero lesy, žil byl zajíček a měl to všude zatraceně daleko....

  ... ale třeba to jednou dá...

  ;-)

  Mirka

  OdpovědětVymazat

Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick).
Názory v diskuzi se nemusí shodovat s názory redakce blogu.