21. 6. 2015

Antická Rus 3

- předchozí část -  

Šperky, domácí předměty a doplňky

Tak tohle je super! Slyšeli jste o římských dvanáctistěnech (dodekahedrech)?


A toto jsou náušnice dob Kyjevské Rusi z Kyjevského muzea:

Zlaté šperky z jihovýchodní Asie (Thajsko):Něco podobného kreslí Witsen v "Severní a východní Tartarii" (jak se vůbec jmenuje tento tvar?):


Jen málokterým je méně jak 2.000 let, hlavní posvátný egyptský dodekaetr a jeho nemnohé děti (zlaté kopie) plnily v Egyptě svou božskou úlohu tajně zadanou úzkým kruhem zasvěcenců - věštci a faraony, to je osobami přirovnávanými k bohům.

Dále, takovéto náramky jsou prakticky v libovolném sálu muzea:
Rus (některé exponáty už jsme viděli výše)Skandinávie


"starořímské" náramky:


"starodávné" Řecko:

Začínáte vidět? Řekněte, jste ohromeni? Já jsem byl také. Pokud jste dočetli až sem a ani jednou jste neřekli: "Super!", pak jste zapřísáhlý skeptik.

SkýtovéAno ano, přátelé, to už je skýtský náramek! Čím více pronikám do světa Skýtů i Řeků, tím více chápu, že hranice mezi nimi je velice tenká a - někdy žádná.
Vám nikdy nevrtalo hlavou, jak to, že Skýtové, jsa kočovníci, měli tak sofistikované schopnosti lití zlata? To všechno dělali na zakázku skýtské šlechty Řekové? A jak vůbec můžou mít kočovníci šlechtu, když nemají ani stát - kde se zastaví, tam je jejich vlast? Filištínští, Trójané, "Řekové" (nikoli Heléni), "Římané", Frýgové, Chetité, Skýtové, Sarmati, Tripolisané - to jsou různé názvy jednoho národa, který kdysi obýval celý svět. 

Ještě chcete pokračovat? Tak prosím!

Takovéto exponáty jsou pravděpodobně i ve vašem muzeu.

Východní Zakavkazsko 1. tisíciletí př. n. l.A tento přívěsek je v sále kyjevského muzea věnovaném Kyjevské Rusi, tzn. o 2000 let starší. Vývody můžete dělat sami.

A toto je z Charkovského muzea:
Opět přívěsky a ještě by tu mohly být tyhle spony-brože:
 
 "Starořímské" lampy


Svícny v "starořeckém" sále se symbolem "kolovratu":
Svícny Kyjevské Rusi:
A zde starořímský přívěšek, solární symbol
Komentáře myslím nejsou třeba.

 
Na závěr bych chtěl ukázat ilustrace Nicholase Witsena z knihy "Severní a Východní Tartarie". Poprvé vyšla v roce 1692, později, v roce 1705, vyšlo nové, přepracované vydání.
Pro připomenutí - severní a východní část Tartarie na mapě z roku 1692, kdy tato kniha vyšla:

Jaké zajímavosti Witsen kreslí?
Známá bohyně, není-liž pravda? Prý se dokonce jmenuje Afina. A vedle je zajímavá soška připomínající sarkofág TUT ANKCH AMONA s podivnými hieroglyfy.


Podobná svítidla jsme již viděli:

Takové kreslí i Piranesi. A všimněte si také tváří na tomto a na předchozím obrázku:A velmi známý jelen. To už jsou Skýtové.


Nevěděl jsem, že Skýtové tak daleko kočovali...

A nakonec to nejúžasnější - "starořímské" mince z území severní Tartarie!Proč není vše podepsané? Proč je na mincích latina? Protože to sloužilo různým lidem, různým kmenům, proto jsou na mincích nápisy latinsko / arabské, starořecké / arabské, dokonce staroruské / latinské. 
Copak se staří mistři nechtěli nechat zvěčnit pro potomky? To už je otázka pohledu na svět, ale myslím si, že to vše dělali pro všeobecné blaho,anebo vše bylo vyráběno sériově. Dnes jsme zvyklí na kult osobnosti, jakýkoliv akt ve společnosti musí nést jméno osoby, která to učinila. Vše antické je však nepodepsané, nebo je podepsáno dodatečně řecky či latinsky, aby lépe porozuměla plemena, která si vpustili žít a pracovat do svých měst, netušíce, že si hřejí na prsou hada. Dříve nepřemýšleli ve slovech, ale v obrazech, v tom je hlavní rozdíl. A všechny technické prostředky byly také popsány schématicky v obrazech. Víte k čemu mířím?


Všimněte si zobrazení fraktální antény s třemi rameny, které jsme zkoumali nedávno:


- konec -zdroj: http://mishawalk.blogspot.cz/2015/01/5.html
překlad: katka(©)2015 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.

4 komentáře:

 1. Jo, jo!
  Toto všechno jsou výtvory bílé Rasy. Ať už se její kmeny a národy nazývaj jakkoli. K těm výše uvedenejm by se mohlo přidat klidně padesát, možná i sto výrazů a pořád by to byla pojmenování jednoho a totéž národa. Sarmat, Arab, Ind, Žid, atd., vše pochází z několika málo společnejch předků. Y-DNA a haplo mapy nelžou, tedy pokud nebyly zmanipulovány. Lžou poplatní chronologové, historici, archeologové, padagogové a mocní všeho druhu! Ten seznam lhářů by byl nejmíň stejně dlouhej jako názvy národů bílé RASY. Pop

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to super jak ale víme že to byla bílá rasa. Mohli to být indiáni z Aljašky.

   Vladimir

   Vymazat
 2. Hm, všetko je to také "oblé", mäkké... Mne prirodzené a "známe".
  Be

  OdpovědětVymazat

Žádáme diskutující o slušnou formu při vyjadřování. Odkazy bez krátkého popisu, oč se jedná, budou mazány. Anonymní komentující žádáme o podpis (nick).
Názory v diskuzi se nemusí shodovat s názory redakce blogu.